Marihuana prokletý lék.

chemie

Konopí je součástí lidských životů již více než pět tisíc let, aspoň to dokládají různé důkazy, které se nalezly. Tato bylina je velice důležitou, mýtickou, svatou a rituální rostlinou, která provází člověka napříč všemi kulturami. Klaněli se jí lidé po celém světě, patří k rituálnímu životu rastafarijánů, hinduistů, ale i křesťanů.

Řecká Pýthie z Delf, věštila díky marihuaně, jejíž listí přikládala do ohně. Kouřil ji i Shakespaere, Victor Hugo, či Alexandr Dumas. V Česku se dokonce dostala na lidový porcelán. Na Jižní Moravě se podle lidových tradic konopná otep nosívala za panenkou Marií.

Všeobecně se dá říct, že marihuaně se ve světě dařilo, tedy až do roku 1930, kdy proti ní jistý Američan vyhlásil válku. Nebojoval však jen proti užívání jejích psychotropních látek, bojoval proti konopí, jako rostlině obecně. Vznikl tím paradox, že byla marihuana užívána mnohem více, nicméně také za ni mladí lidé končívali na dlouhou dobu ve vězení, což zničilo spoustě lidem životy. Výsledek dá se říct nulový, protože přes veškerou snahu zde byli beatníci, pak éra hippies a marihuana se kouří stále.

Je marihuana skutečně takové zlo?

Podle moderní vědy je velkým přínosem pro zdravotnictví, ovšem rozhodně ne, když se kouří. Ať kouříte cokoli, hořením vzniká dehet a ten je silně carcinogenní, takže byť je zde efekt marihuany znát rychleji, tak rozhodně není to nejlepší řešení, jak si pomoci od zdravotních potíží.

Jak nám tedy může pomoci? Poslední výzkumy prokázaly, že pomáhá při degenerativním onemocnění nervů (jako je například Roztroušená skleróza anebo Parkinsonova nemoc), má neuvěřitelný účinek na kůži, která se hojí doslova před očima ( záněty, ekzémy, lupenka a další) a léčilo se s ní astma, kašel, epilepsie, poruchy spánku, snižuje nitrooční tlak, snižuje tvorbu jizev, snižuje bolest ,křeče a rány. Je také prokázáno, že dokáže zničit buňku nádoru. Marihuana je totiž také silný antioxidant. Z konopí je možno vyrobit masti, tinktury, sirupy, které se aplikují na kůži, rány. Aby konopí bylo účinné musí projít tepelným procesem, a to o teplotě více než 80 stupňů Celsia.

Tak jako u všech léků i zde jsou jistá ale.

Užívání za účelem léčebným by rozhodně nemělo být kouření. Pokud se jedná o variantu per-orálně je zde nutno počítat s velkou nevýhodou, jelikož její účinek nastupuje za dvacet minut až hodinu, je zde velké riziko předávkování.. Je zde riziko odblokování skrytých psychóz, či zhoršení duševního stavu u těch, kteří již nějaký psychický problém mají. Dále se prokázalo, že je zde možnost vzniknutí závislosti u těch jež ji užívají často a ve velkých dávkách. Pokud jde tedy o skutečnou pozitivní stránku, tak tu skýtá použití vaporizéru.

Kosmetika

Hitem dnešních dnů se stává kosmetika s obsahem látek z konopí. Kosmetický průmysl začal využívat jejich blahodárných účinků, které má jak pro pokožku, tak i pro zdravé vlasy. S použitím této kosmetiky jsou vlasy pevné a lesklé, pokožka získá ochranný plášť, chránící ji před vnějšími vlivy a infekcemi. Konopí udržuje pleť vláčnou a hladkou, navíc napomáhá regeneraci. Jejím velkým pozitivem je také účinek proti vzniku vrásek.

Přes všechno, jak to vypadá není marihuana legální, a proto je nutno se řídit danou legislativou!

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 1,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Jedna reakce na “Marihuana prokletý lék.”

  1. pegonela napsal:

    Nikdy jsem marihuanu nezkoušela, nikdy jsem ji nemusela ani vyhledat jako lék. Přesto, když čtu, že stařičká stařenka ji používá a zabírá jí na její neduhy, bych tuto formu zlegalizovala.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.