Móda pro těhotné

Seven months pregnant

Dodnes si vzpomínám, že v průběhu mého prvního těhotenství obchody příliš módních výstřelků ještě nenabízelo. Šatník skládající se pouze ze zahradníků a nějakého trika, mne však příliš neuspokojoval.

Šaty se tehdy podobaly pytlům a já situaci zachraňovala šaty, které jsem koupila ještě před těhotenstvím a ony se mnou záhadně prožily celých devět měsíců. Situace se však záhy výrazně změnila a já si své druhé těhotenství již po modní stránce pořádně vychutnala.

V dnešní době mají nastávající maminky, při výběru těhotenských oděvů, doslova nepřeberné možnosti. Vybrat si mohou nejen z široké škály barev, ale i stylů, či nejmodernějších trendů.  Není žádným problémem, aby si budoucí maminka pořídila skvělou teplákovou soupravu anebo šaty pro slavnostní příležitost. To vše navíc v praktické úpravě, která počítá s neustále rostoucím bříškem.

Jisté věci se však nemění

Při výběru je kladen důraz na kvalitu a pohodlí. Základem každého oblečení je spodní prádlo. To těhotenské by mělo být hlavně volné, lehké a z přírodních materiálů. Maminky mají velice rády podpůrné břišní pásy, které podporují rostoucí bříško a ulehčují příliš zatíženým zádům. Pokud si nechcete zničit svá prsa, potřebujete i kvalitní podprsenku s dostatečně pevnými ramínky, která je připravena na jejich neustálé zvětšování.  Nezanedbávejte ani výběr ponožek, stahování kotníků  silnou gumou, jsou častým viníkem v těhotenství vytvořených křečových žil.  Vyhněte se obuvi na vysokých podpatcích, ta pro těhotné doopravdy není vhodná, hrozí u nich pád, vyvrtnutí kotníku, ale přetěžují ještě více záda, které vám to dají ihned na srozuměnou.

Ať už si vybíráte oblečení pro jakoukoli příležitost, mělo by být z kvalitních přírodních materiálů, mělo by skýtat pohodlí a hlavně by se vám mělo i líbit. Éra pytlů doopravdy skončila. V jednadvacátém století mají nárok být nastávající maminky stále krásné.

zdroj fotografií: www. dreamstime.com

informace z porodnictví a péče o těhotné, Maminka a vlastní zkušenosti

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Jedna reakce na “Móda pro těhotné”

  1. Bětka napsal:

    Zasílám Vám tip na kvalitní těhotenské kalhoty, které jsou se stahovacím bavlněným páem přes bříško.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.