Chcete být in? – Noste v létě gumáky.

gumák

Když jsme se v květnu potýkali s povodňovou situací a deště bylo víc než dost všimla jsem si gumáků. „Páni, jak praktické a pěkné.“, řekla jsem si, když mi tehdy v lijáku teklo do bot a popravdě krom oné gumové obuvi by nateklo do každé boty.

Jenomže pak přišlo léto, čtyřicet stupňů ve stínu a všichni chodili téměř nazí, ale přesto stále nosili gumáky. Ne, nebyla jsem nikde na polní brigádě, vskutku žádné vykopávání brambor, prostě běžný den v centru sto tisícového města. Došlo mi, že jsem něco zaspala.

Gumáky jsou hitem letošního léta. Jsou k vidění na každém rohu v různých barevných variacích. Holínky krom barev hýří i dalšími designovými prvky, liší se výškou a jsou notně vypracované, tudíž budou zřejmě i pohodlné. Za barevnými holínkami stojí dvě anglické sestry, které toužily chodit zahradničit v originálnějších botkách, než typicky zelených, a tak vznikly první barevné gumáky. Opětně vše vzniklo náhodně a ne za tím účelem, přesto je z gumáků ohromný světový boom. Nosí se po celý rok, ano existuje i zimní variace, nosí se ke všemu a dá se říct všude. Já se však ptám a je to zdraví prospěšné? Víte, co si z dětství pamatuji, kdy jsme s oblibou v gumácích skákali do kaluží, tak byly holínky neprodyšné, tudíž pro celodenní nošení nevhodné. Změnilo se něco od těch dob?

Ať jsem hledala, jak jsem hledala, tak bohužel v této oblasti se nic nezměnilo. Stále jsou to neprodyšné botky, které se nyní používají k úplně jinému účelu, než byly vymyšleny. Podle odborníků zabývajících se péčí o nohy a tělo není celodenní nošení dobrým nápadem. Holínky vytvářejí svou neprodyšností a pocením nohou ideální prostředí pro množení plísní a baktérií. Pro nohu, která trpí sklonem k plísním a nadměrně se potí tedy není absolutně vhodná. Holínky si může dopřát ten, který má nohu zdravou, za předpokladu zvýšených hygienických podmínek, tedy s použitím antibakteriálního mýdla a s nošením ponožek z přírodních dobře savých materiálů. I přesto se nošení této módní obuvi doporučuje jen krátkodobě, a proto dříve než propadnete módním trendům, zvažte nejprve zda je pro vás nošení této obuvi vhodné.

zdroje textu: wikipedie, idnes, barevneholinky.com, skeble.cz

fotky: fotobanky-www.everystockphoto.com

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Jedna reakce na “Chcete být in? – Noste v létě gumáky.”

  1. pegonela napsal:

    Gumáky jsem nikdy neměla ráda, i když ty snímcích jsou pěkné.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.