Jak dobře nosit parfém

elegance

To jak voníme, je mnohem důležitější, než by se na první dojem zdálo. Vůně ovlivňuje naši náladu, podle vůně si vybíráme podvědomě i své partnery. Výběrem parfému hlavně ženy stráví hodně času. Často však tápou, jakým způsobem si mají vybrat ten pravý. Řádky níže snad napoví.

Jak najít ten pravý?

Jedině zkoušením. Pokud nemáte představu můžete čichat k naparfemovaným lístkům, avšak vězte, že tato vůně není směrodatná, jelikož na kůži parfém voní úplně jinak. Neměli bychom se nechat ovlivnit ani tím, že se vám parfém na někom jiném líbí. Vůni parfému nevytváří pouze složky z nichž je vyroben, ale vůni vytváří i vaše přirozená vůně. parfém reaguje s pokožkou, která má svou svou osobitou vůni. Toto aroma ovlivňuje způsob životosprávy, jeho životní styl, případně onemocnění a další faktory. Proto se může stát, že jedna značka parfému na jednom voní příjemně, kdežto u druhého nikoliv. Při konečném výběru nového parfému je tedy důležité si jej nejprve vyzkoušet na kůži. Při výběru parfému nikdy nezkoušejte více než tři vůně v jeden den, čich se totiž rychle otupí a váš konečný výběr by nemusel být tím nejlepším. Při výběru si dejte i několik dní na čas. Jen časem máte možnost poznat všechny fáze parfému, a také možnost zjistit zda nemáte na daný parfém náhodou alergii.

parfém není kolínská

Co je vlastně parfém? parfém je vonná látka, která se skládá z 15 – 30% extraktu ve 100% ethanolu. Parfémová voda obsahuje extraktu o něco méně, jen 8 – 15%. Toaletní voda ještě o něco méně ( 4 – 8% ve stoprocentním alkoholu). Kolínská obsahuje extraktu celkově nejméně, a to 3 – 5 % a dokonce v jen 70% alkoholu. Podle toho kolik obsahují extraktu se také liší jejich síla a intenzita vůně a také i jejich cena. parfém se proto nosí jen na slavnosti a výjimečné chvíle. Kolínskou a toaletní vodu můžete nosit i v průběhu dne.

Kam parfém nanášet, aby nejlépe voněl?

Všeobecně je známo, že se má nanášet za ušní boltce. To však není jediným místem, kam nanášet parfém. Vůně parfému se nejlépe rozvine, když se aplikuje na místa s nejvyšším průtokem. Jsou jimi například loketní jamky, podpaždí, kolenní jamka a podpaždí. Své kouzlo mají i navoněné vlasy. parfém můžeme aplikovat i na své šaty, na nichž budou velice pěkně a dlouho vonět, pokud jsou z přírodních materiálů. Na co bychom měli dávat pozor? Na míchání parfémů. Míchání dvou parfémů obvykle vyvolají disharmoii, a proto bychom si měli dávat pozor nejen na aplikaci, ale i i aplikaci dvou různých parfémů v průběhu dne, aniž bychom se mezitím osprchovali, či změnili oděv ( či jej mezitím vyprali).

Pyramida přísad.

Hlava – První, co cítíte po aplikaci a která mizí velice rychle asi do minuty, bývá obvykle svěží a ovocná.

Tělo – vůně, která vydrží o něco déle, obvykle 20 – 60 minut po nanášení.

Základ – obvykle tvoří dřevité, či kořeněné vůně a vydrží nejdéle.

Voňavky se člení na dámské: orientální, květinové, osvěžující a vodní; pánské pak na: citrusové, květinové, sportovní a elegantní.

Jaká je životnost parfému?

Životnost závisí na mnoha faktorech. Parfém by se měl uchovávat v originální krabičce, mimo světlo, nejlépe ve tmě a v místnosti do 20 stupňů Celsia. Pokud parfém neotevřete, tak vám vydrží i víc než rok. Otevřený, při správných skladovacích podmínkách vydrží i víc než půl roku. Podle čeho poznáte, že parfém již není v pořádku? Podle barvy, parfém nesmí ztmavnout ani zakalit. Když se mu okolo hrdla objeví pryskyřicový kroužek. parfém dosloužil i tehdy, pokud bude vonět kysele, či pryskyřičně. Doporučujeme proto kupovat raději menší balení, které máte větší šanci spotřebovat.

zdroj všech fotografií je 123rf.com a to 3X

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr: 3,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.