Kenzo Flower by Kenzo (2000)/ Kenzo Flower in The Air (2013)

Flower in The Air by Kenzo EDP
Vůně Kenzo Flower by Kenzo EDP už dnes patří mezi ověřené stálice. Vytvořil ji Alberto Morillas v roce 2000 s představou vůně, která by evokovala květ vlčího máku, protože mák sám žádnou vůni nemá. O vysoké kvalitě a výjimečnosti tohoto parfému vypovídá skutečnost, že v roce 2001 a 2003 vyhrála prestižní soutěž FiFi Award (tzv. parfémoví Oskaři :) ).
Flakon parfému je veskrze originální a neobvyklý – stylizuje se do podoby již zmíněného máku a za sebe můžu potvrdit, že 100 ml balení do běžné kabelky nenacpete.  Koupíte však i v menších (a plnitelných) velikostech, případně můžete použít Travalo. Vůni řadím mezi květinově pudrovou. Začátek je ostře mýdlovokvětinový (osobně mi připomíná Eternity od CK, kterou moc nemusím), ale naštěstí netrvá dlouho a přehoupneme se z kytek do pudrové uklidňující vůně s krémovým vanilkovým dojezdem. Je to silná výrazná vůně. A drží a drží… :) Pokud budete mít možnost, vyzkoušejte ji, hledáte-li svou zimní vůni. Ale pozor na rozdíl EDP a EDT. Vůně nejsou totožné. 

Složení:

hlava: bulharská růže, divoký hloh, parmská fialka, kasie
srdce: cyklosal, hedion, jasmín
základ: vanilka, oppopanax, bilé pižmo
Naopak relativně čerstvou novinkou je Kenzo Flower in The Air EDP (srpen 2013, Alberto Morillas), která sice něco málo ze starší sestry má, ale není to nic zásadního. Flakonek se opět chlubí krásným makovým kvítkem, avšak oproti původní Flower by Kenzo je mnohem, mnohem skladnější. :)
Vůně je květinově-ovocná, a i když je ve složení také bílé pižmo, není tak výrazné jako u Flower by Kenzo (kde pudrovatělo), spíše jen jemně dokresluje celek a drží vůni nad kategorií masových líbivek – ovocenek.
Začátek vůně je opravdu cítit po malinách, působí svěže a mile. Později nastupuje růže doplněná magnólií doprovázená pižmovým základem. Výborná volba pro jarní období. :)
Složení:
hlava: červený pepř, malina
srdce: gardénie, magnólie, růže
základ: pižmo


Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Jedna reakce na “Kenzo Flower by Kenzo (2000)/ Kenzo Flower in The Air (2013)”

  1. Voňavá žena napsal:

    Miluju vůně a vůně založená na jádru rúží je vždy boží a sexy. Malina magnólie je taky dobrý základ úspěchu,

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.