Levné parfémy – kde a jak nakoupit?

o_16374

Blíží se doba, kdy pomalu, ale jistě pokoukáváme po dárcích pro své nejbližší. Parfémy a levné parfémy udělají radost snad každému z nás. Parfém můžeme darovat, příteli, mamince, ale také kamarádce.

 

Jak vybrat ten správný?

Nejjednoduchším způsobem je znát vůni, kterou dotyčný používá a darovat jeho oblíbený parfém, či takový, který má podobné složení.

Sožení parfémů

Parfém se skládá ze 3 částí, podle toho, jak se které vůně uvolňují (některé parfémy však mají lineární složení, tj. jejich vůně je v průběhu času stále stejná).

Hlava (vysoké tóny) je to první, co je po aplikaci ucítěno. Právě hlava parfému utváří první dojem a proto je na ni kladen velký důraz. Doba trvání hlavy se pohybuje okolo 15 minut, ale může to být také pouhých pár sekund.

Srdce (střední tóny) začínají naplno vynikat po odeznění hlavy. Voní několik hodin (2 – 3 hodiny).

Základ (nízké tóny), jsou ty látky parfému, které prchají velmi pozvolna. Doba trvání bývá několik hodin (3 – 4 hodiny), avšak nejsou výjimkou parfémy působící desítky hodin.

Kvalitní (často drahé) parfémy se sestavují tak, aby ve všech fázích rozvíjení vůně byl zajištěn harmonický a stálý průběh.

 Pokud, ale nemáme tušení o tom co dotyčnému voní, je nejlepší vybírat neutrální vůně, lehčí a svěžejší. Mezi oblíbený levný parfém pro ženy řadíme LANVIN PARIS Eclat D Arpege, novinkou na trhu je limitovaná edice v krásném balení Lanvin ECLAT D´ARPEGE Gourmandise. Pro pány bych doporučila velmi oblíbený levný parfém VERSACE Eau Fraiche Man .

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.