Poradíme Vám, jaký parfém vybrat nejen na Vánoce!

gucci-guilty

Ačkoliv mnoho lidí podceňuje moc parfémů, vůně ve skutečnosti určuje podstatnou část vaší osobnosti. Pro vaše okolí dokonce parfém představuje jakési vodítko, po jakém druhu pozornosti asi toužíte. Prostřednictvím vůně můžete provokovat, svádět, hrát si i laškovat. Můžete tak odrážet svou romantickou duši nebo propagovat vyzývavost. A právě proto je jeho výběr tak náročný. Času věnovaného výběru toho ideálního parfému však rozhodně nebudete litovat.

Teď v období Vánoc zažívá trh s parfémy největší boom a pravděpodobně i ve vašem okolí se najde někdo, kdo zatím marně tápe, jakým dárkem by vám udělal tu největší radost. Po přečtení článku už budete zaručeně vědět, kam takového člověka nasměrovat. Nejlépe do internetové parfumerie!

Pojďme se ze všeho nejdřív probrat nějakou teorií z parfémového světa. V nabídce parfémů jste již určitě zaznamenali různé pojmy. Vedle zřejmě nejběžnějších parfémových a toaletních vod se můžete setkat i s kolínskými vodami, parfémy a takzvanými sprškami. Toto rozdělení je určené koncentrací vonných složek. Nejméně jich mají spršky neboli body místy, a to pouze 0,5-1%. Tyto přípravky můžete bez obav stříkat na celé tělo, aniž byste se museli bát, že někoho ve vašem okolí bude následně obtěžovat přebytek vůně. Větší koncentraci, 1-3%, mají takzvané splash cologne. O něco známěji už vám bude znít kolínská voda (Eau de Cologne – EdC), která na kůži zanechává pouze lehkou vůni vhodnou zejména pro teplé letní dny. Toaletní vody (Eau de Toilette – EdT) obsahují 4-8% vonných složek ve slabém alkoholovém roztoku a hodí se na každodenní nošení. Silnější vůni vám nabídnou parfémové vody (Eau de Parfum – EdP), jejichž složení obsahuje 8-15% vonných složek. Na úplném vrcholku stojí čistý parfém. Stačí pouze kapka parfému, který běžně mívá koncentraci v rozmezí 15-30%, na místa s pulzující krví a na dlouhou dobu vás obklopí silná vůně.

V popisku vůně běžně najdete složení rozdělené na tři oblasti, a sice na hlavu, srdce a základ. Tento systém pyramidy určuje, jak rychle se budou jednotlivé složky uvolňovat. Hlavu cítíte okamžitě po navonění, určuje váš první dojem a obvykle vyprchá do několika minut. Vystřídá ji vůně srdce, které tvoří středně prchavé látky. Nejdéle si z parfému budete užívat jeho základ. Dává o sobě vědět jako poslední a vydrží po několik hodin. Důležité je, aby ve všech třech fázích rozvíjení vůně působily látky podobně vonící a zajistily tak harmonický, nepřetržitý průběh. Při výběru parfému byste neměla bezmyšlenkovitě sáhnout po prvním parfému, jehož okamžitá vůně vás zaujme. Vyčkejte alespoň, než se rozvine srdce, odborníci dokonce doporučují vyčkat několik hodin a až poté se definitivně rozhodnout pro koupi.Jak vonět po celý den Pro završení teoretické části vám poradíme, kam by se vůně měla nanášet, aby vydržela co nejdéle. parfém se aplikuje tam, kde pulzuje krev – nejčastěji tedy na předloktí, na spánky a pod ušní lalůčky. Coco Chanel ráda říkala, že by si žena měla navonět ta místa, kde si přeje být líbána.

Velmi se také vyplatí používat sprchový gel či tělové mléko stejné vůně jako samotný parfém, pokud jsou tyto přípravky v nabídce. Příjemná vůně pokryje rovnoměrně celé tělo a nebude narušovat vůni parfému. Podle mnohých je nejlepší nanášet parfém bezprostředně po koupeli, kdy jsou póry otevřené a lépe tak vůni zachytí. Když si vůni nanesete na zápěstí, nesnažte se ho rozetřít zápěstím druhé ruky, nechte parfém volně zaschnout.Legendy mezi dámskými parfémy Chanel No. 5 – Zřejmě i všichni zapřísáhlí odpůrci parfému několikrát v životě zaslechli jméno Chanel No. 5. Legendární vůně stará už téměř 90 let neustále vede žebříčky nejoblíbenějších parfémů a každých 55 vteřin se prý někde na světě prodá jeden flakonek. O popularitu se zasloužila i Marilyn Monroe, která kdysi prohlásila, že ke spánku uléhá oděna pouze do této vůně.  parfém spadá do kategorie květinových vůní a má magickou moc zahalit ženu do elegance a rafinovanosti.

Dolce & Gabbana Light Blue – Senzační parfém je stejně ohromující a neodolatelný jako radost ze života. Při prvním nadechnutí zaznamenáte „živou vůni“ jablka Granny Smith, mladistvou a jiskřivou, průzračnou vůni bambusu a barevnost modrých zvonků. Poté rozpoznáte specifickou vůni pižma, přinášejícího pocit všudypřítomné svěžesti.

Ne nadarmo dlouhodobě patří mezi nejprodávanější dámské parfémy.Lanvin Paris Eclat D´Arpege – parfém je jako melodie. Svěží, čistý a plný radosti. Jeho svěží vibrace tančí, probouzejí emoce, otevírající kouzelnou bránu do světa štěstí, pakliže samo štěstí není klíčem k jejich vyvolání. Pojí v sobě svěžest šeříku a výrazný tón lístků sicilského citronu. Během okamžiku díky této květinově ovocné vůni podléháte emocím.

Lacoste Pour Femme – Vůně vytvořená pro ženu, která má v sobě ryzí přitažlivost a půvab, pro ženu, která má odvahu vyjevit své emoce a podělit se o své pocity. Žena Lacoste je spíš půvabná než krásná, zářící a vstřícná, ale nesnaží se flirtovat a svádět za každou cenu. Díky tomu je pro většinu mužů velmi přitažlivá. Občas se jí vinou spontánnosti podaří vydat se nesprávnou cestou, ale vždy se všemu věnuje s maximální energií.

Chloé – Vyjadřuje tvořivou, sebevědomou ženskou jedinečnost. Svěží a velmi ženská vůně vystihuje nespoutaného ducha s vrozeným smyslem pro módu a styl. Tak jako vůně spojuje klasické prvky s novými svěžími nápady, vzdušnou sladkost s dřevitou silou, je i flakon studií protikladů.

Po čem touží muži Dior Fahrenheit – Parfém pro muže, který už objevil svou vnitřní harmonii, svou pravdu, která mu otevírá brány světa obohaceného o vlastní emoce a sílu ducha. Vůně plná paradoxů – horká a přitom ledová, křehká a přitom silná, mužná a něžná zároveň. Flakon je velice kontrastní: modrá znamená moře a nebe, červená oheň – žár, zapadající slunce.

Armani Acqua di Gio pour Homme – Vůně je inspirována krásou Pantellerie, ostrova ve Středozemním moři, kde Armani strávil prázdniny. Acqua di Gio je vytvořena pro muže svobodného a divokého, je plná svobody, větru a vody. Celá kompozice je postavena na perfektní harmonii sladkých a slaných tónů mořské vody a jemných nuancí pocitu slunečního tepla na holé kůži.

Hugo Boss No. 6 – Pro každého úspěšného muže nové éry, který je cílevědomý a úspěšný se zdravou dávkou sebedůvěry. Výrazná mužná vůně definuje novým způsobem úspěch. Vyzařuje sebevědomím a zdůrazňuje smyslně emocionální stránku mužského charakteru.

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.