Módní trendy pro podzim roku 2010

podzim zima moda

Zatímco se my rveme o poslední dny prázdnin, naše skříně již se zájmem pokukují po podzimních módních trendech.

Na dveře klepe podzim.

Jakým směrem se móda vydá letošní podzim? Byla ovlivněna hospodářskou krizí?

Ano, byla o tom není pochyb, ovlivnila přeci celý svět. Nutno však říci, že krize není hlavním módním tématem. Letošní podzimní a zimní móda se vyznačuje mnoha styly. Mnoho návrhářů ovlivnila Tv show Mad Men, a proto se vrátili k plným kruhovým sukním nad kolena, vyrobených z jednobarevných kvalitních textilií. Jejím vzorem je éra glamoure z padesátých let jejíž hlavními představitelkami jsou Grace Kelly, Audrey Hepbern, či Marylin Monroe.

Dalším hlavním stylem, který inspiroval módní návrháře jsou osmdesátá léta. Na rozdíl od tehdejšího metalického a příliš zlatého stylu se volí méně metalické barvy, a zlatou vystřídala bronzová. trendy jsou maxi šaty s květinovými vzory, vycpaná ramena a velké límce, avšak v jednodušších tvarech, přičemž tím ideálním použitým materiálem je šifón.

Kůže a kožešiny jsou dalším významným prvkem letošního podzimu. Neznamená to žádné zahalování do kožešin, kůži a kožešiny hledejme spíše v doplňcích, které podtrhnou jinak minimalistický outfit. Ano, tímto způsobem ovlivnila hospodářská krize letošní módní směr. Vše je pokud možno minimalistické, jednoduché, klasické, avšak bez oběti na kvalitě materiálu a v extravagantních doplňcích se znakem luxusu. Doplňky jsou extravagantní v tom, že jsou strukturované, s cvoky, zipy, z kožešiny. Z kožešiny jsou hlavně kabelky a boty. Nutno dodat, že kožešina je módní jak reálná, tak umělá, a to v různých barevných škálách, takže v klidu mohou zůstat i ochránci přírody.

Letošní podzim bude tedy na rozhraní klasicismu minimalismem, jemuž budou dominovat jednoduché leč extravagantní a luxusní doplňky. Důraz je kladen na dokonalé sladění – boty, kabelka a make up. In budou také uniformní oděvy, převážně saka, které tolik proslavil v osmdesátých letech Michael Jackson. Co se týče materiálů, tak se zde nemusíte obávat, krize ne – krize, stále je kladen důraz na kvalitu a přednost nade vše mají přírodní materiály, tedy různé úplety, tvídy, šifóny, samety a bavlna.

Barvy. Myslíte, že zažijeme někdy, kdy in nebude černá? Letos tomu tak rozhodně nebude. Nejluxusnějším oděvem totiž budou malé černé. Krom černé je však trendy i hnědá, šedá, béžová, slonová kost a samozřejmě se to neobejde ani bez bílé. Netradiční barvy, které vše oživují jsou fuchsiová, petrolejová, fialová a švestková. Svůj šatník obohaťte o klasické kostýmky, pohodlné šaty s květovaným vzorem, o rovně střižené kalhoty, dámské košile, elegantní peleríny, o luxusní kabáty v elegantním stylu a sukně mírně zvonového střihu dlouhých tak těsně nad kolena. In jsou také lesklé leginy, vysoké pasy, široké pásky, barety, kožešinové čepice i rukavice a šátky z různých přírodních materiálů.

boty. Ženy se dělí na tři skupiny, jedna má slabost pro kabelky, druhá pro boty a třetí je posedlá obojím. Ať je tomu tak, či onak, bez bot se žádná neobejdeme. Letošnímu podzimu stále dominují boty nad kolena na které si Češky neznámo proč ne a ne zvyknout. Chybu rozhodně neuděláte s prořezávanými botami v různé výšce, či botami, které zdobí různé cvočky.

Nezapomeňte mít svůj styl. Ten letošní se dělí na tyto styly: gotika, sportovní, bohémský, punk a ležérní. Pokud se však neztotožňujete ani s jedním z nich, ocitáte se před celkem závažným problémem. Jelikož při jakékoliv kombinaci jinak módních věcí podle letošního trendu nikdy nevytvoříte ten správný outfit.

zdroj fotek 123rf. com 3x

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Jedna reakce na “Módní trendy pro podzim roku 2010”

  1. pegonela napsal:

    Jo, černou mám ráda a boty a kabelky, u mě spíše batůžky, taky můžu…

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.