Trendy šperků pro podzim a zimu 2010

od Anežky Dudysové z fleru
od Anežky Dudysové z fleru

Móda se nedotýká pouze oděvů, ale i jejich doplňků. Letošní je styl jednoduchý, hladký, kdy jejím hlavním prvkem je šperk. Na rozdíl od předchozích let přestává být šperk pouhým doplňkem a stává se dominantou vašeho šatníku.

Ženy ve svých šperkovnicích mají své oblíbené kousky, které nevyjdou z módy ani za několik let. Existují však i takové, co se musí čas od času vyměnit za nové. Jsou to šperky trendové, či jinak řečeno sezónní. Sezónní šperky nejvíce ovlivňuje móda a roční období.

Ta momentálně fandí sebevědomým ženám a výrazným masivním šperkům s texturami. Dokonalý outfit proto dosáhnete i s loňským šatníkem, ale pouze tehdy, že jej zvýrazníte masivním náramkem, náhrdelníkem, či kruhovými náušnicemi.

Design šperků letošního podzimu.

Designeři volí jednoduchost. Buď se rozhodnete pro sadu šperků, která vás dokonale sladí anebo dáte přednost pouze jednomu, ale za to výraznému. Středem pozornosti jsou velké kameny s ruhovanou texturou (acháty, karneoly, turmalín, topas, křišťál a hematit). Ve šperkařství vévodí vzhled i materiály s pojítkem na přírodu. Kovy se používají nejen zlaté, ale i mosaz, červený bronz a šedá platina. Co bylo dříve nepřípustné, je dnes velice stylové. Jedná se o kombinaci několika druhů kovových komponentů na jednom šperku. K výrobě doplňků se neužívají pouze kovy, ale i dřevo a kůže. Návrháři pro tento podzim a zimu preferují „ethno“ motivy, tedy slony, hady, květiny, ptáky a mince. Techniky, které v současnosti při výrobě šperků převažují, jsou zejména práce s kůží, smaltování, tepání kovů či šití šperků.  Velice oblíbeným prvkem jsou filigránové výlisky, přívěsky, řetízky a korálky. Korálky musí být samozřejmě z kvalitních materiálů. Zvláštní kapitolu tvoří Swarkovski, perly a Murano korálky. Barvy letošního podzimu a zimy jsou horké. To proto, že čekáme krutou zimu, tedy aby nás zahřály. Pokud si v tomto duchu vyberete odstíny červené, nepochybíte. Dále se nosí hnědá, okrová, černá, smaragdově zelená, fialová, fuchsie a zlatá.

Co je in? náramek, prsten, náhrdelník anebo dokonce náušnice?

od Anežky Dudysové z fleru

V tomto se informace módních designérů trochu liší, někdo uvádí, že hitem je manžetový náramek a jiný zase masivní náhrdelník zaplňující celý dekolt. Pravda je asi taková, že in je vlastně oboje, pokud si je nevezmete dohromady. Pořád jsou moderními vrstvené náhrdelníky, či robustní řetěz, který se však nosí jen samostatně. Stále uděláte parádu s kruhovými náušnicemi (čím větší, tím lepší), a také prsteny s velkými kameny. náramky by měly být manžetové a výrazné, náušnice propracované a náhrdelník do dekoltu má mít podobu jakoby „bryndáku“. Důležité je najít si svůj vlastní styl a nosit jen to, co se k vám hodí a v čem se cítíte dobře.

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Jedna reakce na “Trendy šperků pro podzim a zimu 2010”

  1. pegonela napsal:

    Mám ráda bižuterii v retro stylu.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.