Trendové účesy pro léto 2011

8934777_s

Sluníčko nás láká k letním radovánkám. Byť do skutečného začátku léta nám přeci jen nějaký ten měsíc a půl schází, již nyní se plně věnujeme přípravám na léto. Kromě veškerého času strávených ve fitness centrech, či v obchodech s oblečením je velice důležitá i volba účesu. Pokud chcete být in, tak se bez trendového účesu neobejdete. Víte jaký účes je hitem pro léto 2011?

Bob

Hitem letošního léta je střih zvaný Bob, který spíše známe pod označením mikádo. Tento střih zažívá retro návrat. Historie tohoto účesu přitom sahá do prvního desetiletí 20. století, kdy si jej jako první nechala zhotovit slavná tanečnice Irene Caste. V dvacátých létech se k ní přidala Coco Chanel a herečky Clara Bow a Louise Brooks. pro tehdejší dobu to bylo něco převratného. Nastal konec dlouhým účesům. Mikádo neslo skryté heslo emancipace žen, čímž se proslavilo na celém světě.

Mikádo v současnosti

Dnes známe neskutečně mnoho druhů střihů mikád. Dělí se na dlouhé, krátké typy, asijská mikáda, vlnitá i rozcuchá, či naopak hladká, úhlová i obrácená. Liší se mezi sebou délkou ofiny, celkovou délkou, délkou v týlové části, hladkostí i barvou. Kromě toho je vše ovlivněno i individuálními potřebami. Tímto vzniká tisíce druhů účesů, které jsou nadčasové a hodí se pro každou ženu. Dokonce i když jí bylo víc než padesát.

Mikádo a celebrity

Nadčasovému účesu propadla nejedna celebrita, která svým střihem podnítila i ostatní k podobnému ostříhání. Víte, kdo má slabost pro mikádo a komu tolik svědčí?  Uvedeme jen pár z nich: Meg Ryan, Katie Holmes, Keira Knightly, Victoria Buckham, Diana Spencer, Livia Klausová, Dagmar Havlová a tak dále.

Mikádo v roce 2011

Ptáte se a jaký typ je in pro letošní rok? Máme rádi retro a proto ovlivňuje i účesy. Letošní léto fandí všem střihům bobu ala dvacátá a třicátá léta. Tedy velice krátké a elegantní sestřihy, přesně takové jaké nosila i Coco Chanel.

Ostříhat v podobném stylu nezapomeňte ani své holčičky, které díky mikádu budou vypadat ještě více roztomile.

zdroj informací: www.erdbeerlounge.de, www.bobhairstyles.co.uk, www.wikipedie.com, www.modastyl.cz, www.zena-in.cz

zdroj fotek:  všechny z www.123rf.com

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Jedna reakce na “Trendové účesy pro léto 2011”

  1. pegonela napsal:

    Mikádo nevychází z módy, taky ho mám ráda.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.