Vlasy, zrcadlo naší krásy a zdraví.

krásná vlasy

Vlasy jsou jedním z nejvýraznějších elementů, kterých si člověk všímá na první pohled.  Díky vlasům můžeme celkem snadno a dost zásadně změnit svůj vzhled až k nepoznání. O vlasy je však potřeba pečovat. Jsou totiž naším zrcadlem. Napovídají o nás, nejen zda jsme přitažliví, ale i jak o sebe dbáme, či jsme zdraví. Péčí o vlasy se proto zabývá spousta kosmetických firem, díky nimž je na trhu neuvěřitelné množství různých přípravků. Každý z nich má pomoci  s péčí o zdravý vzhled. Právě díky velké nabídce přípravků se dostáváme před problém: který z nich je nejlepší?

Reklamy v médiích vyvolávají v  člověku dojem, že nejlepší je každý šampon. Jaká je ale skutečnost? Víte, jak si vhodný šampon vybrat?  Je důležité vědět, jaký typ vlasů máte. Pokud toto nevíte, můžete vystřídat  mnoho šamponů a ani s jedním to nebude dobré. Navíc se špatně zvoleným šamponem si ještě můžete ublížit. Nejlépe vám poradí vaše kadeřnice, ta něco o vašich vlasech ví.  Výběr však stejně nakonec závisí na vás. Záleží pak i na osobním pocitu,  se kterým jste nejvíce spokojení.

Obecné pravidlo napovídá, že ty nejlevnější šampony vždy nebývají tím nejlepším řešením. Na jejich výrobu se používají nejlevnější, ne zrovna kvalitní  složky, a proto se vše snaží maskovat za pronikavou vůní. Kvalitní šampony mají na štítku ve složení protein napsaný na jednom z prvních míst. Protein pak následují například bambucké máslo, glycerín, síra anebo karoten. Přesto je všeobecně známo, že by se šampony měly po určitém období prostřídat. vlasy ošetřované stále stejným šamponem pak  totiž  začnou ztrácet na lesku a již to není, jak to bývalo.

Tvrzení, že šampony mohou změnit, obnovit, či zpevnit strukturu vlasu je pouhým reklamním trikem.  Vzhledem k tomu, že ta část, která roste  a je vidět ve vlasové části hlavy,  není živá. Šampony mají za  úkol zbavovat vlasy nečistot a dbát na pokožku na hlavě a její vlasové cibulky. Na ně vskutku  působí regeneračně a ochranně. Podobně relativní to je i s tvrzením o přírodních a ekologických šamponech. Neexistuje totiž žádný šampon bez detergentů a pouze výtažky z ovoce, byliny a vitamíny by vám vlasy příliš neumyly. Na vlasy existuje mnoho přípravků, které zabraňují zplihnutí, zvýrazňují přirozenou barvu vlasů, případně chrání již obarvené vlasy před vymytím. Bohužel pokud jste nemocná, tak vám nepomůže sebelepší nejdražší šampon.  vlasy jsou totiž vaším zrcadlem a o vašem zdraví řeknou mnohé. Zde je jedinou cestou ke zlepšení vyřešení zdravotních problémů.

zdroj fotografií. 3x 123rf.com

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Jedna reakce na “Vlasy, zrcadlo naší krásy a zdraví.”

  1. pegonela napsal:

    Mám husté a dlouhé vlasy. Delší nemoc ale na vlasech jde znát.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.