Dvojí život

3558542_s

Ema si žila spokojeným životem. Měla dobrou práci, skvělého přítele. Poprvé ve svém životě byla opravdu šťastná.
Společně se odstěhovali do nového velkého bytu a Ema byla jako ve svém živlu, protože mohla zařizovat a vyřizovat, jen Roman jí odjížděl na služební cesty. Byl velice pracovně vytížený a tak mu to tolerovala. Po čase chtěl, ať pracuje pro jeho firmu a ona s radostí přijala. Jejich společného času přibývalo. Když byl náhodou Roman pryč, byli neustále v telefonním, nebo internetovém spojení.
Vše probíhalo téměř dva roky více než slibně. Vždy, když musel odjet na více denní služební cestu, jeli společně na dovolenou, aby si to vynahradili.
Jednoho dne dopoledne, kdy byla Ema v plném pracovním procesu, jí někdo klepal na dveře podkrovního bytu. Otevřela a cizí paní si ji měřila pohledem. Poté se na ni snesla palba jejích slov.

„Její přítel je ženatý.“, opakovala si ta slova pořád dokola, jako by to ani možné nebylo. Ale jak ? Jak je tohle možné ? A 15 let…
Paní, která jí vehementně klepala na dveře byla jeho manželka. O Emě se dozvěděla z jeho telefonu a emailů, zbytek nechala na zkušeném detektivovi. Ten už ji celou věc přiblížil. Roman žil dvojí život. Aniž by to jedné, nebo druhé straně s dovolením sdělil.
Už jí byly jasné pravé významy služebních cest i to, že občas nedorazil na noc domů, a tak obě ženy dostaly tvrdou ránu. Vyměnily si své přijaté sms, aby jedna druhou utvrdila ve své pravdě. Roman se vymlouval jedné straně, že to byl jen úlet a druhé, že podává žádost o rozvod.

Kdybych mohla domyslet konec, tak napíšu, že se obě ženy na prohnaného chlapa vykašlaly. Bohužel, je to příběh z mého okolí a tak vím, že opak se stal pravdou. Obě ženy začaly bojovat. Obě ho chtěly uhnat. A jak, že to dopadlo ? Ema zůstala sama. Její přítel ne a ne zastat nějaké stanovisko k celé aféře. Nemohl se rozhodnout – nechtěl ani být jen s ní, ale nedokázal ani od ní odejít. Rezignovaně se odstěhovala z bytu a dostala výpověď z nové práce. Manželka sklopila uši a její duše byla pohlazena tím, že Ema byla pryč ze hry (což jí Roman velice barvitě vylíčil jako svůj čin). Co ale netušila, nebo tušit ani nechtěla, že Roman se už nezmění. Místo Emy nahradila Pavla, jen s tím rozdílem, že on už si teď dává větší pozor.

Tento příběh skončil poněkud smutně. Ale není zdaleka jediný. Škoda jen je, že spousta žen sebou nechá takto manipulovat, místo tomu, aby ukázaly, že mají také svou hrdost a daly takovému muži co si zaslouží.

Copyright (c) 123RF Stock Photos

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (4 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

8 reakcí na “Dvojí život”

 1. Pirlenka napsal:

  No mazec. Akorát by mě zajímalo, jak takoví nevěrnící vysvětlují třeba to, že netráví doma Vánoce…služební cesty během roku ok.

  Zažít bych to teda nechtěla, je to už takový extrém :-/

 2. Beáta napsal:

  lehce, když podniká, řekne, že má velké pracovní problémy a že to nejde odložit, ani na Vánoce, také takové znám…..pěkný článek z dnešní doby

 3. Nicol napsal:

  Přesně tak, navíc nevěra je všech sociálních vrstvách bohužel, ne jen u těch movitějších. Moje teta pracuje v jedné fabrice a říká mi, že kdyby měl někdo tušení co se tam děje, tak neuvěří. „Každý s každým“ cituji ji a to prý i za pracovního procesu. Bohužel.

 4. Beáta napsal:

  néééé to je hrůůza, myslíte, že to je dobou, nebo že to bylo vždycky, jen se o tom tolik nemluvilo?

 5. Nicol napsal:

  Myslím, že to bylo vždy, jen se o tom nemluvilo a lidé byli více tolerantní, dnes když se nám něco nelíbí, rozejdeme se, či rozvedeme. Kdysi to tak nebylo, nebyla taková benevolence bytí.
  Je to vidět i těch starých filmech… nevzpomenu si na název, ale hraje tam paní Jirásková, tuším, zdravotní sestru a školí nějakou mladou, jsou v kravíně a tam se vše děje… volá na kluka :“jedeš od ní“ přímo při tom….

 6. Beáta napsal:

  no jo, to je fakt, asi to bylo vždy, jsme jen lidi nooo

 7. Nicol napsal:

  Právě proto , že jsme lidi :-D , ne žádná zvířata, která neovládají své pudy :-D

 8. pegonela napsal:

  Mám takového známého. Upřímně jím pohrdám, ale jemu to je fuk. Říká, že se nemůže vázat jen na jednu ženu. Pokud to tak všem vyhovuje, tak budiž. Ale takto? Ubližuje všem, potvora.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.