Hubněte se Stévií

nature-flora-plant-2912734-l

Chcete hubnout a trápí vás chuť na sladké? I tento problém můžete celkem snadno vyřešit, když si pořídíte stévii. Stéviana Rebaudiana je tropickou rostlinou, kterou využívali brazilští Indiáni nejen ke slazení, ale i k léčení celé řadě problémů.

Stévia je světlomilná rostlina, kterou si můžete pěstovat i doma a která vyrůstá do 50 – 100 cm výšky. Tato bylinka je využívaná nejvíce pro svou sladivost, kdy je až 300x sladší než cukr. Na oslazení tak stačí jedna kapka extraktu anebo jeden lístek stéviany.

Její chuť je identická s bílým řepným cukrem, jen pokud to přeženete, začne být její chuť poměrně lékořicová. Dostupná je v obchodech se zdravou výživou jako extrakt anebo sušená. V zahradnictvích a květinářstvích se prodává jako bylinka v truhlíku.

Hubnutí se stévií

Jestli chcete hubnout a máte slabost na sladké, můžete si odvykání usnadnit náhradou běžného sladidla právě za stévii. Pokud vás popadne akutní touha na sladké je velice dobré utrhnout si jeden lístek z této rostlinky a rozžvýkat jej. Mlsná vás velice rychle přejde.

Stévia sladí stejně jako klasický bílý cukr, jeho kalorická hodnota je však nulová. Je proto skvělý nejen pro lidi, kteří hubnou, ale také pro diabetiky a lidi, kteří mají problém s cholesterolem.

Léčivé účinky

Kromě slazení stévia dokáže i jiné věci. Stévia má totiž silný protizánětlivý, protibakteriální a protiplísňový účinek. Studie zjistili, že právě žvýkání stojí za zdravým chrupem všech indiánů z této oblasti, které stévii přežvykovali pravidelně po každém jídle.

Stévia dále pomáhá k rychlému hojení ran bez jizev a také pomáhá řešit strije, akné, ekzémy a dermatitidu. Pokud jste diabetici, můžete si se stévií oddálit svůj přechod na inzulín, jelikož má blahodárný vliv ne metabolismus cukru, tvorbu inzulínu a slinivku.

Potravinový průmysl se k ní však příliš přátelsky nestaví, protože by uznáním jejího pozitivního vlivu, které dokázaly dlouholeté studie, ohrožují USA jako největší světové distributory řepného cukru. Přesto Coca Cola již stévii při výrobě svého nápoje již používá.

A jak je to s vámi? Znáte stévii? Máte ji doma? Podělte se s námi se svými zkušenostmi a poznatky.

http://www.everystockphoto.com/photo.php?imageId=9071467&searchId=4379b251b77de765d3d7ea96cb4f6624&npos=33

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

3 reakce na “Hubněte se Stévií”

  1. pegonela napsal:

    TAK TU CHCI! NA SLADKÉ JÍDLO MOC NEJSEM, ALE KÁVU SLADÍM HODNĚ A PIJI JÍ DOST!

  2. pegonela napsal:

    Koupila jsem si právě semínka, rostlinu jsem nesehnala.

  3. samouk napsal:

    Stévii znám, opravdu je tak sladká, jak o ní píšou. Bohužel rostlinka u mě nevydržela. Začala schnout, tak jsem ji vyhodila. Teprve později jsem se dozvěděla, že to dělá před zimou a na jaře prý znova obrazí.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.