Jazz dance

dance_jazz_zurjazz_1111053_l

Znáte Jazz dance? Jazz dance, či také jazzdance patří k soudobým nejoblíbenějším tanečním stylům. Jeho historie však sahá až do padesátých let minulého století. Milujete tanec? Pak zkuste nějaký kurz jazzdance, objevíte doposud nepoznané…

Co je jazzdance?

Jazzdance zahrnuje celou škálu tanečních stylů, které ale vždy vychází z původní tradiční formace afroamerického tance, který byl založený na stepu, cakewalku, black bottom, charlestonum swingu, lindy hopu a také boogie – woogie.

V padesátých letech minulého století pak vznikl modern jazzdance, který kromě tradičních prvků byl silně ovlivněn i karibskými vlivy. Jazzdance proslavil muzikály jako Chicago, kabarety a tak významně ovlivnil soutěžní tancování. Nadšencem pro jazzdance byl i Michal Jackson. Jeho typický prvek Moon walking je dnes klasickým prvkem jazzdance.

Moderní jazzdance je ovlivněn Acro, baletem i hip hopem.

Oblíbený dodnes

V současné době existuje celé řada odnoží jazzdance, třeba jako street jazzdance. Za jeho slávou a oblibou stojí média, která jej stále rádi využívají v muzikálech, reklamě i televizních varieté. Oblíbený je i proto, že má osobní styl, který mu může každý tanečník vdechnout. Jazzdance je prostě skvělý pro svou originálnost.

Pokud byste se chtěli jazzdance naučit již to ani u nás není problémem. Porozhlédněte se na internetu po kurzech jazzdance, které se pořádají jak pro skupiny, tak i pro jednotlivce.

Copyright (c) 123RF Stock Photos
http://www.everystockphoto.com/photo.php?imageId=1111053&searchId=9a01bb5f531f95a86909be1c2e72203a&npos=54

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

2 reakce na “Jazz dance”

  1. pegonela napsal:

    Líbí se mi.

  2. Monika napsal:

    Jazz dance se mi taky moc líbí, přemýšlím, že se zaregistruju do taneční školy http://www.indance.cz/ :D

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.