Lanové centrum Tarzanie

free-Climbing-Gaeta-129066-l

V neděli odpoledne nebylo počasí dvakrát příjemné, ale nepršelo, tak jsem se vydala do nedalekého lanového centra Tarzanie. Lanových center je hned několik, já jsem jela do horského lanového centra v Trojanovicích.

Objednávka dopředu není nutná, mají vysokou kapacitu. Hned po příjezdu se mě ujala příjemná slečna a pomohla mi s volbou vhodné stezky. Na výběr jsou: dětská, juniorská, žlutá, zelená a černá, odstupňovány dle náročnosti.

Žlutá – snadná , překážky jsou jednoduché a je tam hodně sjezdů (jen se vezete na protější strom), pro mě byl ovšem trošku problém s výškou. Žlutá trasa je nejvyšší. Její atrakce musíte zdolávat ve výšce cca13 metrů. Pohled dolů není pro slabší žaludky, nebo takové jako já, kteří trpí akrofóbií (v mém případě jen v lehčí formě), dá se zvládnout za 50 minut v průměru . Takže jsem tuto trasu okamžitě zamítla a hned se mi výběr zúžil.

Zelená stezka – střední obtíž, obsahuje 42 překážek. Její výška je snesitelná, překážky se tyčí do výše cca5 metrů, jen hned ze začátku jsou asi 4 sedmimetrové. To byla maximální výška, kterou jsem byla schopná akceptovat. Při pohledu, jak trasy zdolávají děti, kterým není více než deset let, jsem se za své obavy zastyděla. Zvládneme ji za takových 75 minut.

Pak zbývá černá stezka – náročná, atrakcí má přes padesát a výška zůstává stejná jako u trasy zelené, jen fyzická náročnost se zvyšuje a s ní čas na 90 minut. Výběr byl pro mne jednoduchý, zvolila jsem trasu zelenou. Na prvních překážkách se mi klepaly kolena a přišla i nevolnost v okolí žaludku, jakmile jsem se prokousala vyšším začátkem, už jsem měla situaci pod kontrolou, připadala jsem si jako přítelkyně samotného Tarzana a mohla jsem si plně užívat zážitků z této nevšední akce.

Nutno podotknout, že všichni účastnící lezení jsou bezpečně jištěni, není šance volného pádu dolů, pokud se řídíme pravidly z instruktáže, která je všem v dostatečné míře podána před samotným začátkem lezení. Instruktoři jsou příjemní a vstřícní našim dotazům. Všechny atrakce jsou vratké, pohybující se a houpající se do všech stran. Kromě tohoto se Tarzanie pyšní i dalšími lákadly jako trampolíny, 14 metrovou vysokou síť (když ji zdoláte do 40 sekund, bude Vám vráceno vstupné), nebo novinka Power fun, což je opravdová pecka. Vylezete13 metrůvysoko a skočíte volným pádem dolů, let se začne zpomalovat až přistaneme měkce na pevné zemi.

Otevírací doba tohoto lesního ráje je velice příznivá a to v letním období od 9:00 – 20:00 hod. (v ostatních měsících se doba otevření krátí). V provozu od dubna do listopadu, v zimních měsících lze také, ale po telefonické domluvě. Co se cen týče, dětské a juniorské jsou nejlevnější, žluté, zelené a černé jsou za 300 Kč na osobu. Rodiny, nebo více členné skupiny jsou cenově zvýhodněny. Hodnotila bych tento zážitek jako velice kladný. Sportovní a přitom relaxační , jelikož se člověk plně soustředí na pohybující se lana a vratké klády. Vřele doporučuji všem příznivcům lehkého adrenalinu. Na území České republiky je hned několik, určitě si najdete takové, které je Vám nejbližší. Vhodné pro celou rodinu.

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

2 reakce na “Lanové centrum Tarzanie”

  1. Michaella napsal:

    Hezký článek, děkuji za užitečné informace :)

  2. pegonela napsal:

    Byla jsem tam, je to tam skvělé! Doporučuji.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.