Louboutin – Ferrari mezi lodičkami

louboutin-redsole-sole-621463-l

Ferrari mezi lodičkami. Ano, i takto můžeme formulovat jedinečné boty značky Christian Louboutin pocházející z dílny francouzského návrháře luxusních bot a kabelek.

Jak tyto unikáty vznikly?

Christian Louboutin prorazil na módní trh už v letech 1990. Mezi jeho výtvory patří desítky stylů a výšek a to zejména 120mm i vyšší. Jeho snahou je starat se o to, aby žena vypadala krásná a sexy a její nohy působily tak dlouhé, jakoby to ani možné nebylo. Samozřejmě navrhuje i nižší kousky. Typické je pro Louboutina tvořit z jedinečných materiálů jako je lakovaná kůže, mašle, pásky z drahokamů, peří a jiných dekoračních prvků.
Jeho jedinečné patentované červené podrážky se staly fenoménem. Není divu, že ostatní módní návrháři toho začali zneužívat jako třeba Yves Saint Laurent, který dnes musí vyplatit jeden milion dolarů jako odškodné a stáhnout boty s autentickou červenou podrážkou z prodeje.

Ptáte se proč červené podrážky?

V roce 1992 Louboutin navrhoval červené boty pouze pro sebe, ale postupně cítil, že jeho designu chybí energie. Zkusil červený lak na podrážku boty a vznikl z toho takový úspěch, že se stal stálou součástí jeho tvorby.
Tenkrát navštívil muzeum, kde ho překvapila cedule, zákazu ženám nosit ostré boty, z důvodu jejich obavy poškození podlahy. To v něm vzbudilo co nadále chtěl promítnout i v obuvi. Začal navrhovat pro některé z nás příliš vysoké jehlové podpatky s červenou podrážkou, aby ženy mohly porušovat pravidla, cítit se sebejistě a mocně.
Louboutin se velice rychle dostal na špici luxusu.

Kde si tyto unikáty můžeme zakoupit?

K dispozici jsou tři prvopočáteční Christian Louboutin butiky v Paříži. Dále sedm butiků ve Spojených státech, dva v Londýně, tři v Moskvě, v Asii byly otevřeny až v roce 2007. Nesmíme také zapomenout na Dubaj, Austrálii, Jižní Ameriku a letos by měly být k dostání i v České republice.
Dají se také koupit on-line prostřednictvím různých prodejců luxusního zboží jako jsou Harrods, Harvey Nichols, Selfridges, Joseph, Net-a-Porter, Barneys, Saks Fifth Avenue a další.

Bohužel, jako ostatní drahé značky je i Christian Louboutin vystavován neustálým útokům falešným verzím často vyrobeným v Číně. Společnost nedávno zřídila zvláštní internetové stránky zaměřené na ochranu značky a podrobně vyhledává internetové stránky, které se zabývají prodejem falešného zboží.
Pokud byste se uchýlily k nákupu on-line, věnujte stránkám dostatek pozornosti.

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Jedna reakce na “Louboutin – Ferrari mezi lodičkami”

  1. pegonela napsal:

    Krásné, ale ne na mé nohy.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.