Móda ze second handu

5843694_s

Co si myslíte o sekáčích? Vzpomínám si, že ještě několik let zpátky byl second hand něčím výjimečným. Dnes zažíváme jejich boom, přesto někteří lidé se na second handy stále dívají skrze prsty. V sekáčích přitom s oblibou nakupují i slavné osobnosti. A jak jste na tom vy? Máte rádi second handy?

 

Vzpomínám si na jednu svou spolužačku, která měla rodinu v Německu a proto měla neustálý přísun oblečení z druhé ruky. Už tehdy jí celá třída záviděla, protože měla něco, co nikdo jiný u nás neměl.

Když pak začaly vznikat první sekáče uvítala jsem je s nadšením, jenomže koncem 90. let na ně lidi ještě nebyly připraveni a krachovaly. Jediné co tehdy lidé přijímaly s vděčností byly dětské sekáče, kdy si maminky předávaly oblečení svých dětí, čímž dokázaly ušetřit celkem vysokou částku peněz. Tehdy však šlo o oblečení vesměs nakoupené v Česku, se současnými secondhandy se to tedy nedalo srovnávat.

Secondhandy 21. století

A jaké jsou secondhandy 21. století? Dnes se s nimi doslova roztrhl pytel. Existuje celá řada eshopů se zbožím z druhé roky. Ještě více se však objevují různé kamenné obchody se secondhandovým zbožím. Některé z nich jsou otřesné, ale jiné naopak nabízejí velice zajímavé kousky.

Pořád nad návštěvou váháte? Přemýšlíte o hygienické úrovni? Vězte, že současné secondhady se zaměřují na dovoz svršků, ale i doplňků ze zahraničí. Dříve než se k nám dostanou musí projít pořádnou dezinfekcí a pokud jí nevěříte, můžete oblečení ještě jednou vyprat.

Najděte svůj styl

Co získáte návštěvou second handu? V sekáčích máte šanci najít originální oblečení, které nebude mít nikdo jiný, můžete si tak velice snadno vytvořit svůj vlastní styl oblékání. V secondhandu máte také velkou šanci narazit na velice zajímavé značky, které můžete koupit za zlomkovou cenu. Další skutečností je i to, že ne vždy musí věci v sekáči představovat oblečení z druhé ruky. Do sekáčů často zamíří i oblečení zcela nové z uzavřených a zkrachovalých butiků.

Nikde jinde nenaleznete tak širokou nabídku rozličného sortimentu, kde najdou své hubení i s kily navíc, malé děti i puberťáci, muži, ženy i děti. Díky těmto butikům není pro vás vůbec problematické obměňovat svůj šatník klidně každý rok bez rizika zruinování rodinného účtu.

Na co dbát při nakupování

Při nakupování je potřeba hrát si s fantazií a nebát se kombinací. Právě tak, jak to umí v Anglii, nosí i to, co by se na první pohled zdálo neslučitelné. Také je zapotřebí mít při hledání svůj systém. Můžete hledat z jisté strany, či se orientujte podle barev. Můžete si dávat bokem věci, které vám padnou do oka, abyste se k nim následně vrátili a prohlédli si je blíže. Způsobů je spousta a také záleží na vás, co hledáte.

Nebojte se oblečení zkoušet! Číslování je na oblečení kolikrát jiné, a proto je doopravdy nutné si oblečení vyzkoušet. Nekupujte nic nad čím polemizujete a váháte. Nekujte ani takové oblečení, které potřebuje nějakou úpravu. Stojí pouze pár korun a nestojí za váš čas a námahu abyste je složitě upravovali, pokud se nejedná o vaše nouzové oblečení. Nouzové máme na mysli takové, které míváte problém sehnat. Oblečení zkoušejte i proto, že si oblečení u zkoušení lépe prohlédnete a máte šanci objevit jeho nedostatky – dírky, fleky a tak dále.

Ti, kdo umí šít sekáče milují i z jiných důvodů. Second handy jim dávají prostor využít tu možnost ze dvou různých věcí vytvořit jednu novou a originální. Secondhandy jsou pro ně také skvělým zdrojem látek, kdy přepracovávají staré v modely ve zcela jiné módní kousky.

Co se dá koupit v sekáči?

Kromě klasického oblečení zde můžete koupit i různé záclony, potahy, povlečení, opasky, šátky, kravaty, kabelky, plavky a další originální kousky.

Chodíte do second handů? A jaký nejlepší kousek se vám podařilo ukořistit?  

Copyright (c) 123RF Stock Photos

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasů, průměr: 3,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

8 reakcí na “Móda ze second handu”

 1. Rozetka napsal:

  V second handu sice nenakupuji, ale podle známé (která ano) musím říci, že někdy tam mají hezčí oblečení než v normálních obchodech.

 2. Danulka napsal:

  Já občas do těchto obchůdků zajdu a někdy mám štěstí na skutečně unikátní oblečení. Kamarádky již několikrát říkaly,že je to velmi pěkné, vkusné a není poznat,že je to ze sekáče. Mohu si tak dovolit mít více oblečení na střídačku.

 3. pegonela napsal:

  Občas nakupuji. Sehnala jsem i značkové a téměř nové oblečení za skvělé ceny. Např. zimní bundu na lyže.

 4. Timea napsal:

  Když byly děti menší, nakupovala jsem tam často, rychle rostly. Párkrát jsem tam nakoupila i naprosto nové oblečení! Nikdy bych však v second handu nekoupila prádlo nebo obuv.

 5. pegonela napsal:

  Tak to taky ne. A ještě ne plavky a pyžamo. To, co se dává na holé tělo, nikdy.

 6. Tepu napsal:

  Tak já jsem v second handu párkrát byla, ale nikdy mě nic nezaujalo. Zřejmě nemám štěstí.

  Prádlo se snad v sekáči nesmí prodávat, nebo ano?

 7. pegonela napsal:

  U nás, co vím, prodávají dokonce i ponožky. Kamarádčina sestra vlastnila před časem sekáč, tam brala jen novou obuv a nové prádlo. Sama jsem tam koupila synovi v roce nádherné botičky s membránou na zimu. Na netu jsem pak zjistila, že vyjdou na 6000! Ona mi je nechala snad za 300,–, úplně nové, nenošené. Ale to jen mně po známosti. Ale kdo by u nás tolik mohl dát za botičky pro ročního caparta?

 8. pegonela napsal:

  Ale dnes jsem jen šla kolem sekáče, a zvedal se mi žaludek. Ten smrad byl strašný. Holt, není sekáč jako sekáč.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.