Na hranici

7658551_s

Téměř celý svět obletělo francouzské vydání módního časopisu Vogue na úvodní stránce modelka Thylane Loubryová Blondeauová. V dnešní době se modelingový svět neštítí ničeho. Co je normální a co naopak na pomyslné hranici nestoudnosti?

Krásné modelce Thylane Loubryové Blondeauové je pouhých deset let. Není se tedy čemu divit, když její svůdné snímky pobouřily celý svět.

Mladičká holčička, ještě ani nenastoupila do páté třídy základní školy a už se dostala do prostředí make-upů, vyčesaných vlasů, vysokých podpatků. Přesně takto pózuje na snímcích, v lesklém, úplém oblečení s výstřihem až po pás, na vysokých jehlových lodičkách, s nadýchanými vlasy, silnou vrstvou maku-upu, ostře červenými nehty a briliantovými šperky na leopardí sedačce. Ta tam je její dětskost, špulí pusu přesně jako její kolegyně, které jsou ovšem o pár let starší. Mladinké modelky se stávají jakýmsi fenoménem dnešní doby.

Nezašel módní byznys tentokrát trošku daleko? Tuhle otázku si mnozí kladou.

Holčičce je předpovídána velká modelingová budoucnost, ruku v ruce s ním jdou jistá rizika. Dívka může mít v budoucnu problémy, mnozí by se na ni mohli dívat jako na sexuální objekt (potvrzuje francouzský psycholog).  Thylane není zdaleka jediným případem. V reklamní kampani Petit Bateau ukázala nahá ňadra jen jedenáctiletá slečna. Třináctiletá Ell Fanningová  se objevuje v reklamních kampaních Marca Jacobse, značka Miu Miu zase disponuje čtrnáctiletou Hailee Steinfeldovou a to jsou jedny z těch starších.

Snímky, kterou jsou v Evropě tolerovány, jsou pro Ameriku téměř tabu. Ta je tímto značně pobouřená.

Každému se rozum pozastaví, když v televizních novinách slýcháme o sexuálních deviantech a pedofilech malých dětí. Není toto jistý podnět pro ně? Spousty módních návrhářů jsou opačné orientace, navrhují oblečení pro vyzáblé modelky, vypadajících jako kluk. Teď našli oběti, které se vejdou i do těch nejmenších velikostí. V průměru je dívenkám šest let.

Možná je na toto téma přikládána příliš velká důležitost, možná se k tomu naopak stavíme laxně. Zkusme se nad tímto zamyslet.

 

Co říkáte?

 

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Jedna reakce na “Na hranici”

  1. pegonela napsal:

    Jsem ráda, že jsem vyrůstala v trošku jiné době. Vždyť já a stejně staré jako jsme v tom věku jezdívaly s kočárkem a hrály si s panenkami…

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.