Pole dance

9691383_s

Ženy  milují pohyb a tanec, jsou rády svůdné, i když současný styl života, který je plný paradoxů ženy poněkud svazuje. Pokud toužíte po svobodě, zdravém sebevědomí a chcete v sobě objevit svou vnitřní krásu, je pro vás Pole dance jako stvořený. Nemusíte se bát o žádný striptýz tady nejde.

Pole dance

Tanec u tyče máme často spojený s něčím hanlivým, erotickým a dá se říct velice korespondujícím s prostitucí. Jenomže víte, že tanec u tyče je pradávnou taneční a sportovní technikou, která má svůj domov v Indii? Dokonce ji původně prováděli pouze mladí muži.  To až USA a východní Evropa tanci u tyče vdechla frivolnost.

Po letech pohrdání se však Pole dance stává velice oblíbeným. Proč? Protože je to skvělá posilovací metoda, kdy formou zábavy můžete účinně tvarovat své tělo. Mimo to vám pole dance dodá sebevědomí a vy se můžete bez ostychu a předsudků, či obav z odsouzení vyjádřit. Sportovní Pole dance nemá se svlékáním nic společného, k žádnému svlékání zde nedochází. Naopak jde o ryze elegantní a svůdnou choreografii, která v ženě probudí sílu, pocit svobody, ženskost a zdravé sebevědomí svůdné bohyně, k tomu všemu vede i k naprostému uvolnění.

Co vám přinese Pole dance?

Pole dance je hlavně o zábavě, kdy nenásilnou formou posilujete své tělo, a to převážně svalstvo břicha, zad a rukou. Při tanci se vám celé tělo zpevňuje, posiluje a formuje a vy ztrácíte nadbytečné kilogramy, aniž byste věděla, kde.

Forma tohoto sportovního tance k nám dorazila jak jinak ze Západní Evropy a USA, kde je velice oblíbeným. Dokonce až tak oblíbeným, že existuje Světová federace Pole Dance, která rok co rok pořádá šampionáty v Pole dance a také volbu té nejkrásnější světové tanečnice.

Jak a kde začít s Pole dance?

V České republice naštěstí existuje celá řada míst, kde můžete absolvovat kurz Pole dance s vedením kvalifikovaných profesionálních tanečnic. Stačí jen zadat do vyhledávače klíčové slovo Pole dance.

Tanec je také rozdělen do několika typů, to proto, aby si mohli vybrat i ty méně fyzicky zdatné anebo ty, které mají stále ještě nějaký ostych.

typy Pole dance:

1. Pole dance

2. Pole dance – fittness

3. Pole dance – light

Kurz klasického Pole dance

Kurz klasického Pole dance obsahuje výuku a choreografii chůze okolo tyče, záklonů, předklonů a také jednoduchých spinů a dalších striptýzových tanečních prvků.

V kurzu vyšší úrovně se dále můžete naučit různých sedů, lehů, otoček a podobně.

Trenéři Pole dance zájemcům o tyto kurzy doporučují, aby dříve než se vrhnou na Pole dance, absolvovali, alespoň základní kurz Flirt dance. Co je Flirt dance a více informací o něm naleznete  - tady: Flirt dance.

Pole dance Fittness

Je zaměřen hlavně na posílení těla. Ideální pro všechny, kteří pracují na povoleném svalstvu.

Pole dance light

Pokud byste Pole dance rádi vyzkoušeli, ale pro klasický Pole nemáte zdraví, či kondici je tato odlehčená verze pro vás ideální. Tento styl je vhodný pro všechny, kterým brání k akrobatickým kouskům kilogramy, jsou ve středním a vyšším věku, ale přesto touží být sexy a krásné.

Tato kategorie vám může posloužit i jako odrazový můstek k absolvování kurzů Pole dance fitness, či následně i klasického Pole dance.

Copyright (c) 123RF Stock Photos

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

6 reakcí na “Pole dance”

 1. beatka napsal:

  Tanec je super :)

 2. Michaella napsal:

  Pěkný článek. Tanec u tyče byl myslím i v soutěži hledání talentu..jedna ze soutěžících ho tam předvedla. Je jako balet, plný pohybu, jemnosti a má svůj příběh.

 3. Pirlenka napsal:

  No nezdá se to, ale musí to být makačka!

 4. pegonela napsal:

  V té televizi to vypadalo skutečně dobře. Musí to být skutečně namáhavé, ale lahodí to oku.

 5. poledancer napsal:

  Stránka pro nadšence Pole Dance:
  http://poledancing.pl

 6. petrus123 napsal:

  Je tu někdo, kdo cvičí poledance aktivně a zkoušel pobyt se cvičením? Chtěla bych si to vyzkoušet zacvičit i s jiným lektorem. A když by k tomu bylo i jiný cvičení tak by to bylo super.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.