Proč mají pěkné ženy ošklivé muže?

9857781_s

Také jste se pozastavovali nad tím, proč si pěkné ženy za své partnery vybírají ne zrovna nejatraktivnější muže? Jisté dohady samozřejmě existují i v opačném případě, co se však týče pěkných žen došli evoluční inženýři, sociologové i psychologové k zajímavým závěrům.

Nikdy jsem neměla slabost pro hezouny, klasicky pěkný chlap mne vždy odrazoval (kolikrát mi přišel až slizký), díky odborníkům už vím proč. Vědci přišli k zajímavému zjištění a může za to prý evoluce. Ty ženy, jež si za své partnery vybírají ne zrovna typicky krásné muže, klidně řekněte i ošklivé chlapy, mají větší šanci na šťastné a dlouhodobě spokojené manželství. Je to prý dáno tím, že muž, který má atraktivnější ženu nemá potřebu pokoušet dobré bidlo a riskovat, že by o ni přišel. Tam, kde je hezčí muž, tomu tak prý je. Pěkný muž s méně pěknou ženou neustále tápe a váhá, zda někde neexistuje lepší partnerka, s níž by mohl vytvořit ideální pár. Možná je i toto důvodem u těchto párů, že pěkní muži mají ošklivé manželky, ale mnohem hezčí milenky.

Podle čeho si vybíráme své partnery

Ženy na krásných mužích nelpí, nevybírají si totiž podle atraktivity. Na muži ocení spíše jeho humor, finanční zajištění a úspěšnou kariéru, a pozor to nemusí znamenat, že to jsou nějaké zlatokopky. Žena ví, že pokud mají spolu strávit budoucnost a mít spolu děti, je zapotřebí mít k tomu adekvátní zázemí. Krása zde tedy není prioritní.
Krásy u mužů se svým způsobem my ženy bojíme. Krásný chlap totiž nevěstí nic dobrého, ale často je to o spoustě poblouzněných žen, vysokém egu pěkného muže, nestálosti, nevěře, zklamání, nízké snaze o vaši maličkost (protože si přeci má z čeho vybírat). Hezcí muži si prostě myslí, že mají svět na dlani a nepotřebují se o nic snažit, a to přitom ženy nemají vůbec rádi, chtějí být totiž jediné. U mužů, kteří nejsou typickými hezouny, se ženám této pozornosti, věrnosti, spolehlivosti a zodpovědnosti dostává přeci jen mnohem více. Pro ženu je také mnohem důstojnější být v pozici té víc atraktivní, která si může vybírat. Přesto valná většina žen, před krásou sáhne po charakteru. Jen se kolem sebe podívejte a všimněte si kolik takových vztahů mělo větší životnost.

Na závěr mi však zůstává přeci jen otázka… a kdo a jak určil, co je pro koho pěkné, když se každému ve skutečnosti něco jiného (co se týče mužů nevyjímaje).

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (7 hlasů, průměr: 3,14 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

3 reakce na “Proč mají pěkné ženy ošklivé muže?”

  1. pegonela napsal:

    Já se také dívám na povahu, na chování ke mně, na vztah k dětem. Jen si myslím, že jsem mezi mými kamarádkami spíše výjimka. Osobně bych ani nádherného chlapa nechtěla. Ano, právě proto, že bych se bála, která mi ho odloudí.

  2. Danulka napsal:

    Protože ty pěkné muže již dávno nějaká klovla !!!! Není zásoba…..

  3. dia.kritika napsal:

    to jde ale proti teorii, že muž sice vzhlíží k pěkným ženám, ale raději si vždy jako „cíl“ vybere ženu ošklivější – protože je pravděpodobnější, že ji dostane :)

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.