Tip na knihu: Rhonda Byrne – Tajemství

kniha-tajemstvi

 

Hledáte nějakou knihu pro volné chvíle, která by vás pozitivně nabila? A již jste četli knihu Rhondy Byrne – Tajemství?

 

Tajemství se předáválo z generace na generaci celé věky, vytoužené, skryté, ztracené, uloupené, prodané za mnoho peněz. Staleté tajemství znaly vynikající osobnosti v dějinách: Platon, Galileo, Beethoven, Edison, Caernegie, Einstein – a řada dalších vynálezců, teologů, vědců a velkých myslitelů. Nyní se jeho poznání otevírá světu.“ z knihy Tajemství od Rhondy Byrne.

 

Kdo je Rhonda Byrne?

Rhonda Byrne se narodila v Austrálii v březnu roku 1951 a je slavnou australskou televizní spisovatelkou a producentkou. Nejvíce se proslavila právě touto knihou – Tajemství, podle níž vznikl i film. Kniha i film jsou na světě velice populárními, prodalo se více než 40 milionů kusů této knihy a na 2 miliony DVD.

V čem spočívá kouzlo knihy?

To je přeci tajemství…

Opět použiji jeden výňatek z knihy: „ Jak postupně pronikáte do hlubin tajemství, uvědomíte si, že můžete získat či dělat, cokoli budete chtít, a stát se člověkem podle vlastních představ. Pochopíte sami sebe, pochopíte skutečnou velkolepost, která nás v životě očekává.“ Rhonda Byrne.

Je těžké popsat pocity, které se vás uchopí čtením této knihy. Zjednodušeně řečeno je kniha Tajemství návodem na Pozitivní myšlení. Podle této filozofie totiž existuje zákon přitažlivosti podle něhož přitahujeme to, co se nám honí hlavou. Inu chmurné myšlenky mohou přivolat jen to zlé. Pokud si budeme předem říkat, že to špatně dopadne, vskutku to tak dopadne a podobně.

Je to motivační kniha, která přitahuje lidi na celém světě a jak je to s vámi? Zaujala vás anebo už jste ji dokonce četli? Je vskutku tak strhující a nabíjející energií, jak se o ní povídá?

Pro mě osobně je kniha Tajemství dobrým způsobem k zahnání chmurných myšlenek po náročném dni. Když se nedaří vše tak, jak má je ideální se takto motivovat.

Kniha je navíc velice pěkně graficky zpracovaná. Seženete ji v knihkupectvích a dozajista již i v některých knihovnách. Poprvé u nás vyšla v roce 2008, avšak stále se vydává v nových reedicích.

Pokud se chcete dozvědět více, nahlédněte na autorčiny oficiální stránky, kde pro své fanoušky přichystala již další knihu (bohužel zatím není ještě v českém jazyce).

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

8 reakcí na “Tip na knihu: Rhonda Byrne – Tajemství”

 1. Nicol napsal:

  Četla jsem ji už před pár lety. Pozitivní, ale úplně nadšená jsem z ní nebyla.

 2. adriana napsal:

  Proč se Ti nelíbila?
  Znáš ještě nějakou knihu o Pozitivním myšlení, která je podle tebe lepší?

 3. Pirlenka napsal:

  zajímavé, zkusím kouknout v knihovně :-)

 4. Samanky napsal:

  …dobrý večer…je i film …dá se najít na netu :-) …já ho mám hodně ráda… „MŠ“

 5. Nicol napsal:

  Neříkám, že se mi nelíbila, ale ano četla jsem lepší. Mrknu se do knihovny a doplním názvy pro inspiraci. Velice pěkně píše i Coelho Paulo.

 6. adriana napsal:

  Napiš… myslím, že se nás tu najde více, co se rádi nechají inspirovat…
  Coelho Paulo .. toho mám taky ráda.

 7. Nicol napsal:

  Tajemství je sice světový bestseler, ale bohužel je to jen souhrn technik….. spisovatelka to nenapsala sama, spolupracovala s dalšími spisovateli, lidmi a léčiteli, takže se jedná o shrnutí jejich myšlenek, zkušeností a poznatků…… preferuji spíše
  knížky psané spisovateli, kteří se sami zúčastňují různých seminářů, jejich praxe je o poznání vyšší a stejně tak zkušenosti a dovednosti v daném oboru.
  Knížek jsem přečetla dost, zběžně projela knihovnu a po zvážení u mě vyhrává Joe Vitae… moc ráda mám Sílu přitažlivosti, ale teď se směřuji k učení Ho´oponopono.
  Jinak třeba Napoleon Hill – Myšlením k bohatství… také kvalitní. Z českých Zdeňka Jordánová….

 8. pegonela napsal:

  Tak tuto knihu jsem vyhrála někde v soutěži. Jenže spletli mou adresu a poslali ji někomu jinému :-( . Pak mi místo toho poslali úplnou kravinu…

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.