Zlatokopky

8639509_s

Možná je to materiální dobou, možná chudým dětstvím, možná je to jen na daném jedinci, že mnohé ženy, slečny, dívky, bez rozdílu věku touží po luxusu. Často můžeme slýchat větu: „Ty jsi jen na peníze.“. Co, když už to není jen věta, ale stává se to realitou?
Ženy jdou za svým snem. Snem briliantových šperků, krásných bytů a drahých aut. Jdou takřka přes mrtvoly, co na tom, že je muž nevalného vzhledu a jeho věk hodně přesahuje čtyřicítku, má manželku,děti, tyto faktory jsou pro ně vedlejší.
Důležité  je jeho tučné konto a předražený vůz.

Příliš bohatí muži si pořizují milenky jako blyštivý přívěšek do společnosti, pro odreagování po náročném dni v kanceláři, či jako zpestření. Postup většinou bývá stejný, slečny dostanou luxusní byt v drahé čtvrti města, krásné auto, šaty, boty, kabelky světových návrhářů.

Na malý okamžik se tak ženám splní jejich sen. Jsou ve společnosti považovány, obletovány, nosí boty od Gucciho, které by si samotné nekoupily. Jejich touhy jsou konečně naplněny. Často cestují po boku muže, který by mohl být jejich otcem, jsou obdarovávány cennostmi. Toto pozlátko ovšem jako všechno ostatní není zadarmo. Nálepka zlatokopky jde jen těžko sundat. Dostávájí se svým jednáním do jakési spodní sorty sociálního žebříčku. Ve skutečnosti jim nepatří vlastně nic. Žijí ve zlaté kleci i za cenu toho, že se nemůžou svobodně rozhodovat. Jejich partneři na ně povětšinou nekladou větší důraz, jsou si vědomi, že ta či ona není první ani poslední, můžou si dovolit kdykoliv tento přívěšek obměnit.

Po čase se takové vztahy dostávají do hádek, zlatokopky jsou značně rozmazlené a mnohdy je přestává bavit žít svůj život podle někoho druhého, chybí jim volnost i svobodná rozhodování, zjistí, že jejich sen se zbořil jako domeček z karet a touží po normálním partnerovi, po lásce a klidném rodiném životu.

Jak to vše končí?
Slečny odcházejí s jedním kufrem, tak rychle jako přišly, muži se nijak zvlášť nebrání, jsou si vědomi, že nepotrvá dlouho a stávající milenka bude nahrazena. Nebojí se odmítnutí, jsou si jisti v kramflecích.
Není to láska, spíše druh obchodního svazku. Něco za něco!

Jaký na to máte názor?
Znáte takový případ z Vašeho okolí?
Jak se na tyto slečny díváte? Odsuzujete je?

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasů, průměr: 4,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

6 reakcí na “Zlatokopky”

 1. Beáta napsal:

  Já neodsuzuji, je bohužel taková doba a skoro každá mladičká holčina touží po bohatství a luxusu. Zámožní muži, mladé holky vyhledávají a dávají jim na obdiv své bohatství, krásné auta, luxusní věci apod. Komu by se to nelíbilo??? navíc mladá holčina je ještě nezkušená a neuvědomuje si to, že ostatní takový vztah považují za zlatokopectví a zlatokopky………. většinou sami na to časem přijdou, když zjistí, že peníze nejsou všechno a že jejich vysnění bohatý princ na noc odjíždí ke své manželce, v létě jezdí s rodinou na dovolené apod.
  To už pak na každém záleží co si vybere……jinak je to se zlatokopkami, které to dělají účelně a z pánů vytahují jen prachy :D

 2. Nicol napsal:

  Zlatokopka je podle mě ta, která to dělá s jasným úmyslem. Vyhledává takové typy a ví co od nich chce i za jakou cenu. Nepotřebuje sympatie ani lásku. Akorát si nedomýšlí ty následky a nešťastné konce.
  Neodsuzuji ani tyto ženy. Každý máme právo s životem nakládat jak chceme, pokud se to mé osoby netýká, neřeším, když vidím raději přehlížím…

 3. pegonela napsal:

  Taková podobná mi přebrala partnera. Šla na to přes jeho maminku, takže musím odsuzovat. Nedívám se objektivně, ale jako ta, které bylo ublíženo.

 4. Timea napsal:

  Zlatokopky neodsuzuji, jsou to prostě ženy, které nemají touhu v životě samy něčeho dosáhnout vlastním přičiněním. Myslí si, chuděrky, že pořád budou na světě muži, kteří do nich budou investovat své těžce či lehce nabyté peníze. Ale i ty muže to přestane bavit. V životě každý člověk může spoléhat pouze a jen na sebe. Možná si to někdy i některé z těchto žen uvědomí.

 5. Tepu napsal:

  Ano, neodsuzujeme dokud se nás to netýká. Mě se to dotklo a proto je odsuzuju.

 6. pegonela napsal:

  Jo, každého bolí jeho vlastní rány. Taky je nemusím.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.