Do nové práce s klidem

práce

Máte novou práci? Paráda. Začátky ale nebývají vždy takto nadšené. Provází nás smíšené pocity. Tento nový start, je ale velice důležitou etapou. Jak jej zvládnou bez obav a zbytečného stresu?

Řeč našeho těla

Máme pocit, že všichni na nás koukají, tak se raději my díváme jinam. Mám dobře rozmazaný make-up? Netrčí mi vlasy? Zmítají se nám divoce myšlenky.

Vědci zjistili, že náš protějšek si o nás udělá obrázek během prvních třech sekund, kdy se vidíme. A tento dojem se mu natrvalo usídlí v hlavě.

Musíme tedy tohoto okamžiku využít a snažit se zapůsobit co možná nejpřirozeněji. Tady nehraje roli, oblečení, ale držení těla. Neschovávejme ruce v kapsách, ani neťukejme nohou, buďme klidná, usměvavá, koukejme se lidem do očí a neuhýbejme ostatním pohledům.

Oblečení

Tato otázka nás sužuje i v běžný den, v tento den, nástupu do nové práce je o to záludnější. V džínách jít nemůžeme a šaty jsou zase až moc. Jsou vhodné barvy nebo je lepší černá?

Dobře se do práce obléci je velice důležité, každá profese má ale jiné oblékací normy, jinak se oblékají právníci, jinak bankéři, jinak zaměstnanci běžné kanceláře.

Pro první den platí pravidlo, raději více než-li méně, oblečme se tedy o kapku lépe než ostatní. Není vůbec na škodu se už na přijímacím pohovoru poohlédnout po svých kolegyních či ostatním personálu.

Nebuďme nervózní

Že Vám vlhnou ruce a máte pocit, že se červenáte? Určitě nejste samotná.

Nervozita je vlastně dobré znamení, tím se dokazuje, že o danou práci opravdu stojíme, není nám lhostejná.

Přesto ale zpocené ruce nejsou žádané. Co ale s nimi?

Zkuste jednoduchý trik, hýbejte prsty u nohou, zní to trošku bláznivě, nicméně děti to dělají, když je jim dobře a na dospělé to má stejný účinek. Pokud budete mít ještě uzavřené boty, nemůže nikdo nic ani vidět.

Komunikujte

Někdy nám jsou kolegové sympatičtí, ale přesto je neoslovíme. Nenalézáme témata k hovoru.

Toho se obávat nemusíme, vždyť všichni přeci pracujeme v jedné firmě. Nebojte se zeptat, kam se chodí na obědy nebo kdy se koná další konference.

Začleňte se

Že se nechcete připojit do debaty skupiny kolegů, které ještě neznáte? Ale proč? Neupínejte se na dva, tři kolegy, snažte se poznat jich co nejvíce. Většinou totiž lidé, kteří se s námi spojí jako první, si nejsou jisti svou pozicí ve firmě a na to je třeba dát si velký pozor. Ze začátku jsme většinou rádi, za každého kdo se s námi baví, ale abychom se pak nedostali na slepou kolej.

Sympatie

Rády bychom na kolegy působily sympaticky. Jak to ale udělat, když to tak zrovna necítíme? Přetvařovat se? Ne. Spousta lidí totiž vycítí, že by úsměvy od nás nebyly od srdce a to bychom si pak v kolektivu maximálně přihoršily. Zkusme se spíše držet přirozenosti. Hold všichni si hned „nesednou“.

 

 

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Jedna reakce na “Do nové práce s klidem”

  1. pegonela napsal:

    Svatá pravda…

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.