Jsme divné?

jsme divné

Ale ne, nejsme. Většinu věcí, které děláme, neděláme samy. Je více než pravděpodobné, že je nás více, že to co my, dělají i ostatní. Jsou ale věci, o kterých mlčíme, mlžíme nebo přímo lžeme. Jaké jsou nejčastější věci, o kterých většinou nemluvíme?

 Čteme bulvár

Ráno otevřeme počítač a vynecháme zprávy o blížící se ekonomické krizi i o tom jak moc roste cena zlata.

Zběžně to proletíme, ale více nás zajímá nová barva vlasů Taťány Kuchařové, jaký je nový přítel Ivety Bartošové a jakou má Agáta Hanychová ve skutečnosti ceulitidu. Na veřejných místech distingovaně vytáhneme duchaplnou knížku, tištěný bulvár bychom si přeci nekoupily, ale na internetu, to je panečku jiná. A kdo tvrdí, že ho takové věci vůbec nezajímají, ten je ráno sjíždí jako první.

 Nudíme se o víkendech

Celý týden se těšíme na víkend, na volnou neděli. Jenže z plánovaného výletu nic nebude, protože opět prší a děti nechtějí na hlídání ani sdílet rodinné plány.

S partnerem jsme si po letech společného soužití už všechny historky z mládí řekli a tak jen posedáváme a vyhlížíme pondělní klid naší kanceláře.

Psychologové toto nazývají jako nedělní deprese. Vítejte v klubu. Není nás tam zrovna málo.

 Ne vždy jsme dámy

Od jistého věku, je dobré chovat se jako dáma, ta tam je roztržitá holčičkovost i pubertální věk. Tvoříme si svůj styl a ten zase naši osobnost. Ale i přesto občas děláme věci, které se tomuto příčí. Určitě se i Vám stalo, že Vaše oblíbená halenka, není zrovna vypraná, tak ji jen přestříkáte parfémem. Na dovolené si koupíme fake žabky, přestože víme, že je to módní sebevražda. A v šuplíku máme prádlo s Hellou Kitty. Když míjíme chudé, co žebrají o drobné, raději se díváme jinak.

Občas si dáme i tučnou klobásku a nevyvarujeme se mastným flekům, které svádíme na děti nebo domácí mazlíčky.

Jsme bordelářky

Ruku na srdce, která z nás nikdy nehodila tričko do skříně? A že jste nikdy nepřehlédla chuchvalec prachu za dveřma? V každé z nás hold dřímá kousek nepořádnice. Přesto si s kamarádkami vyměňujeme rady jak účinně odstranit mastnotu a jak dostat pryč bakterie z koupelny. A jestli některé tvrdí, že někdy neměly chuť nechat neumyté nádobí, nebo neustlanou postel, jsou asi z jiné planety.

 Občas nahlédneme do cizího mobilu

Je to hrozné. Potupné a nedůstojné, nedělá se to. Každý má přeci právo na své soukromí, ale…

Jakmile se jednou podíváte není cesty zpět. Stane se z Vás „koukaholik“.  A to i přesto, že nenajdete žádné podezření, kvůli kterému se tam vlastně díváte.

Z neuloženého kontaktu, který se okamžitě přesouvá i do Vašeho mobilu se nakonec vyklube kamarád Martin. Proč Vašemu drahému píše lásko, raději nezkoumejme.

 Sem tam kašleme na vyčištění zubů

Někdy se stane, že cestou z večírku zkrátka zapadneme rovnou do postele. Cestu do koupelny ztratíme z našich pamětí. Stejné je to s make-upem. Je téměř vražedné po třicítce jít spát neodlíčená. Ráno se budíme zmačkané s černými kruhy od řasenky. Není co na plat, čas od času to postihne každou z nás.

 Sem tam zalžeme

To je ale ošklivé slovo. My přeci nikdy nelžeme. Maximálně upravujeme  pravdu. Ale copak to jde, říct do očí tchýni, že to tričko si nikdy na sebe nevezmeme?

 Dloubeme se v nose

Taky jste to dělala, když jste byla malá? A zůstalo Vám to dodnes? Mé mladší sestře za to nadávám, posmívám se jí, že bude mít nos jako to prasátko Bobík ze Čtyřlístku.

Maminka vždy říkala, že ženy se na semaforové červené líčí a muži se dloubou v nose. No, nevím, asi se občas stávám mužem.

Posledně jsem se přistihla jak si strkám ukazováček až do čela na balkóně. Soused vedle to určitě musel vidět. Instinktivně jsem se skrčila pod zábradlí. Ne, že bych se rozhodla, že to už nikdy v životě neudělám, ale už mě u toho nikdy nikdo neuvidí.

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

2 reakce na “Jsme divné?”

  1. Pirlenka napsal:

    trefné ;-)

  2. pegonela napsal:

    Mnoho toho v článku je pravdivého… :-)

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.