Když chcete ušetřit…

money

Peníze hýbou světem, ne vždy jich je však tolik, kolik bychom si přáli. Přesto je zapotřebí nakoupit novou pračku, televizi, oblíbený parfém, nebo obnovit šatník.

Pro ty, kdo to nechtějí řešit půjčkou je tady tento článek.

nakupujte na internetu

V případě, že nechcete kupovat zboží z druhé ruky, ale chcete fungl nové zboží, vyberte si z široké nabídky eshopů (internetových obchodů). Důvodů, proč nakupovat právě na internetu je několik.

Nejpodstatnější je nižší cena než u kamenných, to z důvodů menších nákladů. Nemusí mít kamenný obchod s drahým nájmem, atp. Nákup na internetu je pohodlný a bezpečný. Platby kartou a doručení až do domu nejsou výjimkou. Výběr doručení je buďto Českou poštou, DPD nebo PPL.

Redakce modernizeny.com doporučuje nakupovat u prověřených prodejců. Mezi které zajisté patří Marianet.cz, nebo Charisma-shop.cz

Otázky výměny zboží a kladné vyřešení reklamace je u těchto dvou obchodů téměř jisté. Hovoří za ně kladné recenze v největším portálu o nakupování Heureka.cz.

Když stačí použité

Ještě výrazněji můžete ušetřit za předpokladu koupě již použitého zboží. Nemusíte opět nikam chodit a vyberete si z mnoha druhů čehokoliv z pohodlí domova.

Nejznámějším takovým místem je aukční portál Aukro.cz, který si získal oblibu u milionu uživatelů. Na Aukru, ale nejsou pouze použité věci, najdete i zcela nové produkty, byť za výrazně nižší cenu než v eshopech nebo v obchodech.

To je způsobeno nákupem ze zahraničí, nevhodné dary nebo jiné. Není problém koupit tedy nový mobil, iPod nebo třeba jízdní kolo. Mnohdy za polovinu.

S nízkou cenou se objevuje riziko padělaného zboží. Zjevné je to v různých adaptacích populárního iPhonu, které koupíte od tisíci koruny. Bohužel se jedná o čínské padělky, na to pozor.

Aby jste se vyhnuli nebezpečí zajíce v pytli, nakupujte od prodejců, kteří mají výrazně kladné hodnocení. Zjistí se po kliku na prodejce.

Pro zúčastnění aukcí je nutno registrovat se. Po registraci přijde do týdne aktivační dopis, který Vás opravní k zúčastnění v aukcích, či prodejích.

Z dnešních tipů je to vše, tématu šetření se budeme věnovat i nadále.

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Jedna reakce na “Když chcete ušetřit…”

  1. pegonela napsal:

    Moc přes internet nenakupuji. Ale troufla jsem si koupit přes net monitor, a jsem spokojená.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.