Máte vhodného dodavatele elektřiny?

elektrika

Většina z nás by ráda ušetřila na výdajích za elektrickou energii. Jediný způsob, který nás povětšinou napadá  je šetřit s ní. To ale není jediné řešení. Nemalé částky ročně můžeme ušetřit tím, že si zvolíme výhodnějšího dodavatele energie, než je náš současný.

Řekne se to snadně, změnit dodavatele elektřiny, ale je to stejně snadné i v praxi? Zatíží nás změna finančně? Tyto a mnohé další otázky nás doprovázejí při myšlence na změnu dodavatele elektrické energie.

My na ně známe odpovědi. Obávat se změny nemusíme, jak jednoduché nám to přijde na první pohled, takové je to i v praxi, jen s troškou papírování k tomu. Nejedná se ale o nic, co by nás hodně časově vytížilo, ani o žádný náročný administrativní úkon.

Když ale pomyslíme na finanční úsporu, určitě nám to za to stojí.

Přestože změna samotná není složitá, měli bychom klást důraz hlavně na vhodný výběr dodavatele elektřiny. Nesmíme toto rozhodnutí podcenit, mohlo by se totiž stát, že místo čekaných úspor přijde výdaj.

Vrátíme se k samotné změně. Ta je bezplatným úkonem, nemůžeme ale zcela vyloučit skryté poplatky některých dodavatelů (za nedodržení podmínek, za předčasné ukončení smlouvy, apod.). Tady přichází na řadu velmi důležité pravidlo : Vždy si vše pečlivě přečíst, jakýkoliv drobně napsaný řádek nevynechejme. Pokud něčemu nebudeme rozumět, smlouvu nepodepisujme

 

Jaké máme dodavatele elektrické energie :

3E – Europe Easy Energy, Bicorn, Bohemia Energy, Central Energy, České Energetické centrum, ČEZ Prodej, Corasta, E.ON Energie, Elimon, Engas, Global Energy, Lama Investments, Lumen Energy, Lumius, Nano Energies Trade, Optimum Trading, Pražská energetika, RSP Energy, RWE Energie, United Energy Trading

Změňme dodavatele elektřiny

Zkusíme Vám napsat krok za krokem jak postupovat, když chceme změnit dodavatele elektřiny. Nemusíme s tím otálet, vždyť čím dříve změnu provedeme, tím více můžeme ušetřit.

1 ) Najít si nejvhodnějšího dodavatele energie.

Že nevíte jak na to? Na internetu dnes najdete on-line formuláře, kde vyplníte své kontaktní údaje a zbytek už bude udělán za Vás.

Ukáže Vám pro Vás nejvýhodnějšího dodavatele elektřiny a Vy si můžete hned spočítat budoucí úsporu.

Pokud se ukáže, že jiný než stávající dodavatel je pro Vás výhodnější, pak se pustíme k druhému kroku.

2) Musíme vypovědět smlouvu se stávajícím dodavatelem.

Tohle bude asi nejtěžší bod. Jakmile budeme o výpověď žádat, setkáme se s výpovědní lhůtou stávajícího dodavatele.

Nejjednodušším řešením, je požádat o vyřízení nového dodavatele, který vše potřebné na základě plné moci, kterou mu dáte, vyřídí.

3) Zplnomocníme svého nového dodavatele.

Ten už se potom postará o vše potřebné. Neberte ani tohle na lehkou váhu, dnes se stále více vyskytují pochybní podomní prodejci a jiní. Dávejte pozor, než někoho zplnomocníte a k jakým úkonům se plná moc vztahuje.

Snižme náklady na elektřinu

Elektrická energie je výraznou platbou v našem měsíčním rozpočtu.

I když se mnohdy snažíme šetřit a zbytečně neplýtváme, stejně není částka zanedbatelná.

A co teprve ti, kteří elektřinou i vytápějí?

Proč si nesnížit tyto náklady, když k tomu máme možnost? Je to tak jednoduché.

 

 

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 1,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.