Mužům vládly ženy

dreamstimefree_1791432

Ať se to mužům líbí, či nikoliv, podle nejnovějších archeologických výzkumů mužům nejprve vládly ženy. Muži se pojmu Matriarchát dodnes brání a trochu tento pojem stírali tvrzením, že se jednalo maximálně o rovnoprávnost, kterou mezi sebou měli muži i ženy. Jenomže, jak se ukázalo všechno je docela jinak. Milí mužové, být vámi tak si do budoucna rozmyslím než zas budu ženy posílat tam, kam je prý lety ozkoušený systém určil, mohli byste se dočkat nemilého překvapení…

I když jsme v jednadvacátém století a politici hlásají prý rovnocenné reformy, kdy ženy budou chodit zároveň s  muži ve stejném věku do důchodu. A podle všeho již více než sto let je prý žena oficiálně rovnocenná muži, tak se stále překvapivě objevují muži, které o ženách mluví víc než zajímavě.  Setkání s takovým prototypem je pak zážitkem samo o sobě.

Historie však mluví za všechno, vědci z Oxfordské univerzity zjistili, že před takovými 1,7 – 2,4 miliony let pánům tvorstva velely ženy. Pravěké „alfa ženy“ lovily, cestovaly a jen na nich bylo pro jakého samce se rozhodnou. Muži na rozdíl seděli doma u ohně v jeskyni a starali se o vše ostatní, tam, kde se narodili, tam i zemřeli.

Tuto zprávu podporují i jiné studie, které prokazují, že i u Keltů byla žena v mimořádném postavení. Nebyla pouze rovnoprávnou ženou a partnerkou, ale bohyní. Většina bohů u Keltů byla ženského rodu. Také bylo zcela běžné, aby se žena stála vládkyní a druidkou. Celkově se tehdy ženy chovaly ve velké ústě, dokonce i když se dopustila promyšlené vraždy nesměla být popravena, na rozdíl od muže, kterému hrozilo stětí za mnohem menší prohřešek.

Stav se  pozvolna změnil až s příchodem doby, kdy se muži emancipovali a proměnili nejprve bohyně v manželky bohů a následně je zbavili prestiže úplně.

A proto je mužský šovinismus nejenže nesmyslný, ale zároveň i mylný a na pravdě se nezakládající.

Muži by si konečně měli uvědomit, že pod hláškou žena patří k plotně si koledují o to, aby je podle ještě starších tradic, neposlala ke kotlíku žena.

Zdroj informací: www.časopis Nature, www.wikipedia.org, www.21.stoleti.cz,www.doma.cz

zdroj fotografií: www.dreamstime.com

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Jedna reakce na “Mužům vládly ženy”

  1. pegonela napsal:

    Tak tento článek by si měl přečíst každý chlap.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.