Proč plánovat letní dovolenou v zimě

dovolená

Když jsem mne vloni rodina uháněla, abych už konečně zarezervovala tu chalupu na léto, ťukala jsem si na čelo. Za oknem poletovaly vločky a kalendář mluvil o počátku března.

Jenomže pak jsem zjistila, že to nejlepší ubytování je už dávno zarezervované.

Možná v posledních letech frčí last minute, ale kupovat něco na poslední chvíli má jistá úskalí. Třeba i takové, že se člověk nedostane přesně tam, kam by chtěl.  Letos jsme pro jistotu rezervovali dovolenou již v listopadu. Nutno říci, že časné objednání dovolené má mnoho výhod.

Tou první je evidentní možnost z velkého výběru, kdy si člověk může vybrat přesně to, co by mu nejvíce vyhovovalo. Další výhodou je nebalení se pod stresem na poslední chvíli bez možnosti výběru termínu. Zjednoduší se vám skloubení dovolené v práci s dalšími spolupracovníky. Čím dříve si svou dovolenou vyberete, tím máte větší možnost i z výběru volných termínů nejen těch ubytovacích, ale i z těch, které se v práci nepřekrývají s jinými.

Dovolenou by si co nejčasněji měly vybírat rodiny s malými dětmi, protože vhodných ubytovacích zařízení pro takové rodiny není příliš a bývají velice rychle rozebrány.

Možná při objednávání na last minute získáváte nějakou slevu, avšak nejvíce slev, a to až padesát procent máte šanci získat v akci first minute, tedy při objednávce vytvořené v zimě. Zájezdy zakoupené na poslední chvíli  jsou často velice hektické, musí se podřizovat dané zůstatkové nabídce a ve stresu zjišťovat zda je dovolená vůbec realizovatelná, zda vás a členy rodiny v dané době uvolní z práce.

Při objednávání v zimních měsících pro vás cestovní kanceláře, ale i majitelé českých penzionů odmění různými výhodami, slevami a lepšími službami, které při objednávce na poslední chvíli nebudou poskytovány.

Posledním pádným důvodem proč objednávat letní dovolenou již v zimě je psychologický efekt. Člověk se potřebuje na něco těšit.  Když si zarezervujete dovolenou již v zimě, těšení na ni vám usnadní překlenout dlouhou zimu. Těšení na konkrétní dovolenou vás navíc bude nabíjet pozitivní energií.

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Jedna reakce na “Proč plánovat letní dovolenou v zimě”

  1. pegonela napsal:

    Já to udělala jednou. S přítelem jsme si vybrali a zaplatili, a pak jsme se před dovolenou rozešli. Od té doby to nechávám na později.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.