Víte, kde nakupovat knihy?

Cuba_Lisbon_travel_81629_l

Lidé se díky J. K. Rowlingové začali vracet ke knihám. Knihy jsou dnes skvělým dárkem k narozeninám, za vysvědčení a také k vánocům. Kdy však nejčastěji sáhnete po knize? Podle statistik k tomu prý nejčastěji dochází v období nemoci, a pak v průběhu dovolené.

A období dovolené nám právě probíhá. Jaké čtení si berete letos se sebou na dovolenou? Já jsem si třeba právě pořídila super tlustou knihu od G. R. R. Martina – Hra o trůny a i když mám ráda kamenná knihkupectví, kam můžu zapadnout a přehrabovat knihy, čichat vůni knihařského tisku a  vybírat si knihy víc než jen z přečtení anotace, či z předsádky tak jsem si tentokrát vybrala v jednom internetovém knihkupectví.

Víte, jaké má internetové knihkupectví přednosti od toho kamenného? Kromě výhodnějších cen nabízí mnohdy i větší výběr. Internetové knihkupectví mi také umožňuje snadnější hledání, hledat mohu podle autora, věkové kategorie, zaměření i tématiky. Právě tato nemožnost v klasických knihkupectvích mne mnohdy donutila k tomu, že jsem se nakonec celá zklamaná otočila na podpatku a utíkala z krámu. Na dovolené však s oblibou navštěvuji zahraniční kamenná knihkupectví. Dělám to nejen proto, že mi tak často na dovolené dochází čtivo a mám obavu, že ani letos mne oněch více než 800 stránek nezachrání, ale protože jsem zvědavá jaké to je tam u nich.

Možná vás to překvapí, ale ať už jsem byla kdekoliv, objevila jsem vždy nejen české autory, ale i nějaké to české čtení.

Letos jedu kromě moře i za kamarádkou do Bratislavy a i když budu určitě běhat po zdejších pamětihodnostech, ani zde mi neunikne nějaké to jejich „Kníhkupectvo“, protože jsem zjistila, že obzvlášť na Slovensku se nákup českých knih vyplatí. Mají je tam totiž nejen za zajímavé ceny, ale najdete zde i ohromnou spoustu knížek v češtině, což je tedy doopravdy bezvadné.

A víte, co mám nejraději?

Líbí se mi, že většina současných knihkupectví vychází svým zákazníkům vstříc a umožňuje jim výběr knih přes internetu s možným vyzvednutím přímo u nich. Je to ohromně praktické.

Také jsem si tak kolikrát objednala i již vyprodanou knihu, a pak jsem si pro ni prostě došla. Závan knížek mne kolikrát zmámil natolik, že jsem kolikrát nakonec odešla nejen s učiněnou objednávkou, ale i s nějakou další knihou na kterou jsem narazila přímo v kamenném obchodě.

A jak to máte vy? Kde nakupujete své knihy?

zdroj fotek: everystockphoto.com, sxc.hu

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr: 4,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

3 reakce na “Víte, kde nakupovat knihy?”

  1. Nicol napsal:

    Kupuji knížky v knihkupectví. Strašně ráda čtu…., takže tam jsem dost často.

  2. Pirlenka napsal:

    Taky tak. Miluji knížky, jejich vůni…strašně ráda a hodně čtu.

  3. pegonela napsal:

    Také kupuji v knihkupectví. Ale musím se krotit, jinak bych musela kupovat další byt, tentokrát na knihy.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.