Výhody a nevýhody zahradního nábytku

lavičko

I když teploměr jaro příliš nenaznačuje, houfování havranů a kalendář napovídají, že opak je pravdou. Již za tři týdny se konečně dočkáme.

Dřevěný nábytek
je téměř nezničitelný a může být běžně využíván i po několik generací. Výrobci nabízí k výběru mnoho různých modelů, od těch módních po ty tradiční.  Vybrat si můžete v různých barvách a stylů. Další velkou výhodou dřeva je masivnost a pohodlí , kterou židle s područkami a s vysokým opěradlem skýtají. Nemusíte se obávat údržby, ani nízké odolnosti vůči povětrnostním vlivům. Díky speciálnímu nátěru ochrannými sloučeninami, je  dřevěný zahradní nábytek velice odolný proti povětrnostním vlivům a rozmarům počasí. Tento nátěr je však potřebné jednou za deset let zopakovat.

Plastový nábytek nemusí v dnešní době vypadat obyčejně a tuctově. Plast je moderním materiálem, který je hojně využívaný pro svou cenovou dostupnost. V obchodech nalezneme širokou nabídku designů i barev. Ne vždy však nízká cena znamená to nejlepší. Levné plasty často nenesou chlad, na sluníčku ztrácejí barvu nebo dokonce změknou natolik, že se jim rozjíždí nohy. Ať se nám to líbí anebo ne po několika letech oxidují, patinují, čímž se stávají celkem nevzhlednými. Právě z těchto důvodu je výhodnější trochu investovat a zakoupit si sice dražší, ale kvalitnější plastový nábytek. Takový zahradní nábytek je obvykle vyztužen ocelí anebo hliníkem, což zaručuje větší životnost výrobku.

Kovový zahradní nábytek vypadá na zahradách velice luxusně.  Dokáže dokonale podtrhnout myšlenku designérů a pozdvihnout klasický vzhled na vyšší úroveň. Je ideálním pro venkovní využití, vydrží totiž jak sníh, tak i déšť, či horké letní úpaly. Údržbu dá se říci nepotřebuje. Jeho velkou nevýhodou však je naprostá nepohodlnost již u sezení, natož u ležení. Právě pro tyto důvody bývá proto tolik kombinovaný s jiným materiálem, například se dřevem, slámou a podobně.

zdroj fotografií: sxc.hu a dreamstime.com

informace zdroje  ezinearticles.com, www.linkylink.de, ratgeber-haus-garten.de

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

6 reakcí na “Výhody a nevýhody zahradního nábytku”

 1. pegonela napsal:

  Dávám přednost dřevu. Ale i to musí být z té vyšší cenové hladiny, aby se člověk nenadál nepříjemných překvapení.

 2. Timea napsal:

  Problém je také, kam ho uschovat na zimu, když člověk nemá dostatek vhodného úložného prostoru.

 3. pegonela napsal:

  Já myslím, že na baráku jsou vždy nějaké prostory.

 4. magdicka5 napsal:

  Taktéž dávám přednost dřevu :-) Před týdnem mi zrovna došel jeden zahradní set ( http://www.mt-nabytek.cz/2487-ikia-zahr.set-4.htm) a musím říct, že kupodivu je vážně pohodlný. Není prostě nad dřevo :-)

 5. KolnaR napsal:

  Taky dávám přednost dřevu. Na zahradě je mnohem přirozenější a pohodlnější. My jsme teď nedávno kupovali zahradní dřevěný set z masivu na stránkách MABYT, takže za mě jedině dřevo.

 6. chrobaky napsal:

  Jedine drevený záhradný nábytok, aj keď ho treba občas ošetriť.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.