Dětské letní tábory 2013

8006396954f37bee989ed2

Nabídka dětských letních táborů je v dnešní době velmi pestrá. Většina táborů nabízí zaměření a zábavu právě tak, aby se Vaše dítě nenudilo a cítilo se maximálně spokojené. Nemusíte se tedy bát, že by po mamince a tatínkovi smutnilo.

3D/4D ultrazvuk plodu

3d-ultrazvuk-001m

Jste těhotná a velmi se těšíte na své miminko. Nemůžete se dočkat a jste zvědavá , jak asi bude vypadat. Pořiďte si jeho fotku z prvních měsíců ve Vašem bříšku.

Výtvarné potřeby pro děti

0190_5120392_maly

Začněte se základními výtvarnými potřebami, které jsou vhodné i pro ty nejmenší děti. Pastelky, voskoky a papír je to základní, co byste měla pro děti doma mít. Děti můžou malovat svévolně na papír, nebo barvičkami vymalovat omalovánku. Pro odvážnější maminky, které se nebojí umazaného koberce, jsou skělé vodové či temperové barvy, které mají děti obzvlášť rády. Štětec, voda a barvičky zabaví, každé dítě, lépe než dětské televizní seriály, které jsou vysílány pořád dokola. Výtvarné pomůcky a kreativní potřeby, nejsou finančně náročné a dokážou zpříjemnit volné chvíle, navíc se každé dítě rádo pochlubí obrázkem pro maminku, či tatínka. A vy budete mít originální výtvor malého umělce, na který se za pár let ráda podíváte :)

Když máma miluje dceru

mother-daughter

Nikdy neměla lehký život. Ve věku dvou let máma Janu odložila do dětského domova. Pamatuje si ji jen z občasných návštěv. Od jejích šesti let na ni zapomněla úplně. A tak Jana vyrostla v domově s ostatními dětmi. Když jí bylo osmnáct, musela domov opustit. Našla si práci v restauraci jako servírka.

Porucha příjmu potravy

_antialias_0f380e7c-e200-102d-9c40-003048b979c8_e19741aa5a937e22a8d5270d192fff87

Jana je má dlouholetá kamarádka. Známe se již od základní školy. Je pravda, že když jsme každá studovala jinou střední školu v jiném městě, nevídaly jsme se tak často. Když jsme ale začaly pracovat a poté jsme otěhotněly obě jen několik měsíců od sebe, opět jsme se začaly vídat častěji.

Dárky pro děti k Vánocům

10883-party-alias_640x640

Kdy přiletí ježíšek?
Dožadují se děti už od září a netrpělivě odpočítávají měsíce a dny.
Rodiče každoročně vymýšlejí, jaký vhodný dárek pro děti vybrat.

Plavání kojenců

DSC01828

Máte doma miminko a zvažujete zda začít s plaváním? Říkáte si, není to brzy?
Vůbec ne! S plaváním můžeme začít zhruba 14 dní po porodu, stačí počkat na zahojení pupečního pahýlu. Nejmenší děti do 6 měsíců se začínají seznamovat s plaváním ve vaně, od věku 6-ti měsíců začínáme v bazéně, kde se miminko učí i orientovat pod vodou.

Zábavné učení pro děti

puzzle

Vyzkoušejte pěnové puzzle. Nejen, že svého uličníka na pár hodin skvěle zabavíte, ale můžete ho naučit i pár nových věcí. Jednotlivé dílky jsou různě barevné, je tedy možné procvičit, nebo začit učit základní barvy. Můžete si také pro dítě vybrat dílky s geometrickými motivy, nebo čísly či zvířátky. Pěnové puzzle není jen učení, ale i skvělá hračka pro Vaše děťátko

Přebalovací podložky

prebalovaci podlozka

Dětské přebalovací podložky jsou potřebným doplňkem při přebalování na cestách i pro použití v domáctnosti.
Můžeme si vybrat mezi látkovými nebo textilními.
Které jsou lepší? Které vyjdou levněji? Všechny maminky to znají, přebalování nebere konce.

Mohou být homosexuální páry skvělými rodiči?

4441568_s

Čím dál více páru tak moc touží po děťátku, ale přírodní cestou to jaksi nejde. Spousta párů se uchýlí k té umělé. Tedy k umělému oplodnění. V dnešní době se stále častěji mluví o tom, jestli svěřit dítě do péče i homosexuálním párům. Někdo je pro a někdo zase proti. Legalizaci k tomu zatím nedostali. Při adopci musí páry projít složitými psychologickými testy, přezkoumává se stabilita manželského svazku i podmínky pro výchovu dítěte. Tento postup je velice zdlouhavý a náročný na psychickou stránku obou partnerů. Požádat o adopci můžou jen heterosexuální manželské páry.