Kde se jídlu raději vyhnout

zmrzlina

Pokaždé není možné jíst spořádaně u jídelního stolu. Ale pojídání po cestě do kanceláře, nebo do školky je pěkně nezdravý způsob. Kromě toho, že si tímto můžeme přivodit zbytečně žaludeční vředy, značně nám to přidá na kaloriích, kterých se mnohdy tak pracně zbavujeme.

Přišli jsme na to, na kterých místech je nejlépe se jídlu vyvarovat. Zkusme dodržet, alespoň ty základní a zabránit zdravotním problémům i nadbytečným kilogramům.

Pokud je to možné jezme v klidu, ne ve spěchu.

 Auto

Přesto, že by se na první pohled mohlo zdát, že v autě máte pohodlí, není to tak. Jíst v autě není nejlepším nápadem. Při jídle řídíte, sledujete situaci okolo a jste všechno jen ne v klidu. Navíc se do toho všeho nestíháte už soustředit na to, kolik toho spořádáte. Kalorie tak velice rychle naskakují.

 Postel

Průzkumy nám ukázaly, že do postele si bereme většinou něco nezdravého, ať už z jakýchkoliv příčin. Chipsy, sušenky, čokoládu, zmrzlinu. A to nepoukazujeme na to, že je to pěkně nehygienické, jelikož případným drobkům a zbytkům se nevyhneme.

 Kuchyň

Kuchyň je zdrojem všech potravin. Pokud tam zrovna nepřipravujeme pokrmy nebo neuklízíme, je lepší se tomuto teritoriu vyhnout. Někdy si to ani neuvědomíme, co takové uzobávání může způsobit. A víte co se říká : Co oči nevidí…

 Pracovna

U pracovního stolu je to podobné jako v autě. Náš mozek se totiž soustředí na to, co právě ťukáme do počítače nikoliv na to, co se nám hrne do úst a my nemáme šanci to zastavit.

Dobře si tedy rozmysleme, co si k počítači naservírujeme.

 Televize

U televize jsme opět nesoustředěny. Co na tom, že sníme hranolky, slané oříšky, nachos nebo pizzu, když teď je to přeci nejzajímavější.

slané oříšky

slané oříšky

U jídelního stolu bychom si nenasypaly plnou misku brambůrků, nebo snad ano?

 

 

 

 

 

 

 

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Jedna reakce na “Kde se jídlu raději vyhnout”

  1. pegonela napsal:

    No a já pravidelně baštím u počítače. Pak se divím, že moc nejím a přibírám.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.