Masquerade – nová plesová tradice ve Státní opeře v Praze

 

Plesová sezóna je v plném proudu a nově se můžete těšit i na první ročník nově založené tradice Masquerade ve Státní opeře Praha. Ta opírá své základy o proslulé maškarní bály na dvoře Ludvíka XIV a přináší do české společnosti nejen pompéznost, jedinečnost, vzrušení, ale i jemnost, vznešenost, etiketu a s ní spojená a pevně stanovená pravidla společenského chování. 

Masquerade, bal masqué, je společenská událost na kterou návštěvníci nosí honosné šaty a masky skrývající obličej. A tématem prvního ročníku Masquerade je Ludvík XIV, nejdéle vládnoucí monarcha v evropské historii. Louis le Grand, Král Slunce, s oblibou pořádal na svém dvoře veselí všeho druhu, miloval honosnost a jeho éru definují právě velkolepost, rozmařilost a bujaré veselí, jejichž jedinečností se inspiruje Masquerade.

„Naším cílem je vytvořit událost, která zachovává tradice a klasické hodnoty královských oslav. Velmi důležitý je pro nás kulturní aspekt, ať již jde o výběr programu, jeho tematické a vzdělávací zaměření, nebo o společenské normy, na které se čím dál tím častěji zapomíná. Významným hostem, jehož účast očekáváme je Vicote Arthur de Soultrait z francouzského šlechtického rodu, který sahá právě až k Ludvíkovi XIV. Arthur je zakladatelem značky Vicomte A., která je také partnerem Masquerade,“ vysvětluje ředitelka projektu Kristiana Ghiuri.

„Máme neuvěřitelnou radost, že můžeme organizovat akci toho typu a přinést tak do české kultury něco neobvyklého a nového. Připravujeme mimo jiné relativně krátkou, ale unikátní selekci útržků z hudebního a tanečního světa. Náš choreograf momentálně s Nikol Márovou a Michalem Štípou, sólisty Národního divadla, cvičí autorské představení na téma: král tančí. Celým večerem bude provázet Marek Vašut,” dodává produkční ředitelka Adéla Schicker.

Kategorie vstupenek:

2000 Kč – II. Balkón
2500 Kč – I. Balkón
4500 Kč – Premium seats, stoly na jevišti
10 000 Kč – VIP lóže

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.