Jak se nejlépe v létě osvěžit.

osvěžení

Venku vedro na padnutí už od časných ranních hodin, ani v noci nechce teploměr klesnout pod třicítku. Stín a nějaké to osvěžení hledají lidé i zvířata. Naivně se tím dopouští největších chyb jakých se mohou dopustit.

Sahají po ledových tekutinách, zmrzlinách a jiných pokud možno ledových pochutinách. Tělu tímto však příliš nepomohou. Pocit ochlazení je krátkodobý. Studené pití a zmrzliny totiž ve skutečnosti vyvolají šokovou reakci, rozproudí krev v organismu, čímž je člověku nakonec ještě větší horko než před pár okamžiky.

Co nám ale donese kýžené osvěžení?

Pomoci si můžeme stravou. Určitě vás neosvěží knedlo vepřo zelo, ale spíše lehčí pokrmy jakými jsou například saláty, kompoty, či studené polévky. Co se týče nápojů je lepší pít tekutiny, které jsou teplé nebo vlažné. Nejlépe čaj anebo čistá jemně perlivá voda. V tomto počasí si dopřejme i minerálku na doplnění minerálů.

Ovšem můžeme se chladit i ledem, ale daným do igelitového sáčku, který si budeme přikládat na spánky, vnitřní strany loktů a podkolenní jamky. Nejen na k cestování můžeme využít chladivou namočenou utěrku nebo ručník, kterou si položíme na deset minut na tvář anebo na zátylek.

V práci si můžeme dopomoci chlazením předloktí pod studenou tekoucí vodou. Doma nám pomůže vlažná rychlá sprcha. Sportovní osvěžení naleznete pouze ve vodě. K osvěžení taktéž můžete využít různé osvěžující spreje i chladivé gely na nohy. Oči osvěží přiložení plátků okurky.

Všechny tipy jsou však zbytečné, pokud v průběhu dne nebudete dodržovat dostatečný přísun tekutin, který je potřeba v těchto úmorných teplotách navýšit!

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Jedna reakce na “Jak se nejlépe v létě osvěžit.”

  1. pegonela napsal:

    Piji hodně. Je zajímavé, že v teplém počasí dostávám chuť na slané. Asi proto, že se sůl hodně vylučuje potem.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.