Léto se blíží, zhubněte do plavek!

Časy letních dovolených se blíží. S tím se spojují starosti s výměnou korun za eura, kuny či něco jiného, vyřízení pojištění nebo koupení plážových bot. Mnoho žen však v posledních týdnech přes promenádou v plavkách na pláži se snaží shodit nějaké to kilo dolů. Poradíme pár tipů, jak snížit váhu nebo alespoň formovat postavu, aby nečouhal nějaký ten faldík.

Jezte tolik, co spálíte

V hubnutí platí jednoduchá rovnice. Rovnice je jednoduchá. Výdej kalorií musí být vyšší než příjem. To znamená spálit více kalorií než sníte.

Zvýšení počtu spálených kalorií docílíte například chozením na procházky, vystoupením o zástavku dříve nebo přepravou na kole do práce. Nejen, že prospějete svému tělu, ale i ušetříte životní prostředí a ještě ušetříte za benzín nebo lístek na MHD. Na tuto možnost je třeba mít více času.

Druhou možností pro uvedení dané rovnice v platnost je snížit příjem. V případě, že si dopřejete čokoládu, nanuk, zmrzlinu nebo nějaké oplatky či brambůrky, mělo by stačit odbourat konzumaci těchto „továrních neřesti“. Nahradit můžete čerstvým o mnoho zdravějším ovocem.

Tyto dvě možnosti se ale vzájemně nevylučují. Čím více rozevřete nůžky mezi výdejem a příjmem, tím bude výsledek patrnější.

Hodnoty v kcal (kilokaloriích) by měly být uvedeny na obalech výrobků. Různé druhy ovoce a dalších zkontrolujte v tabulce.

Samozřejmostí by měl být pitný režim, nejlépe voda, minerálky nebo ředěné džusy. Jíst byste měly v 5-6 jídlech po menších částech.

Účinné tipy na formování postavy

Nejen snížení příjmu kalorií, popř. zvýšení výdeje, pomůže k lepší postavě. Pro lepší siluetu se zkuste semtam proběhnout v přírodě nebo projet na kole. Nejlépe min. 2x týdně po 30- 60 minutách.

Na zázračné pilulky z televize nesázejte, ty nepomohou. Pomohou možná k dosažení závislosti na nich nebo ke zničení trávicího ústrojí, od žaludku po játra. Místo objednávání do 20 minut od vysílání zkuste raději vyhledat ve svém okolí fitcentrum, bazén nebo moderní spinning.

Nechte si sestavit cvičební program a již za měsíc poctivého cvičení ve fitku pocítíte zlepšení postavy i kondice. Rovněž bazén pomůže k zlepšení fyzického fondu, ale také ke krásnějšímu dekoltu, který bude obdivován nejedním mužem.

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Jedna reakce na “Léto se blíží, zhubněte do plavek!”

  1. pegonela napsal:

    Na kole jezdím denně. Také miluji plavání, horskou turistiku a saunu. U mně to nefunguje.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.