Na aktivní dovolenou s kolem na střeše

Stále víc a víc lidí přechází od odpočinku u moře či šumění vln k aktivní dovolené. Tu si užívají ze sedla svého kola nebo třeba chůzi po horách. V druhém případě není co řešit, zabalíte hůlky a jedete. V případě kola je přeprava složitější. Jaké jsou tedy možnosti?

První možnosti, která se může zdát drastickou, je cesta na kole na místo určení. Obzvláště, pokud máte zamířeno do některého kempu v ČR nebo na Slovensku, vadit příliš nemusí. Vzdálenost okolo 200 – 300 km nejsou hrozivé a pro netrenováného jedince je zvládnutelná za 3- 4 dny.

Veškerá zavazadla si můžete vést na nosiči na kole, od vařiče, stanu až po oblečení.

Tato varianta nemusí být marná ani pro cestu k moři. Je mnoho nadšenců, kteří jedou na Jadran na kole, ale to je spíše pro opravdové nadšence, kteří trénují několikrát do týdne.

Kolo na střechu, oblečení do kufru

Cykloturisté porce k Jadranu nebo Středozemnímu moři nemusí těšit, proto se vydají na takovou cestu autem. To jim poskytne komfort pro převoz zavazadel i svého klenotu kola.

Kolo se dá převést pomocí několika způsobů. Od klasické přepravy – střešní nosiče na kola nebo modernějším způsobem nosič na tažné nebo na zadní dveře.

Nejlevnějším řešením je střešní nosič. Tento systém se pohybuje od tisícikoruny pro jedno kolo, pro celou rodinu (4 kol) stojí celek okolo desetitisíc.

Na silnicích se objevuje i druhý způsob. Systém na tažné/zadní dveře pojme až tři kola a je levnějším řešením než střešní nosiče. Cena takového řešení je od 4700 Kč. Toto řešení umožní dát na střechu autobox a rozšířit tak svůj zavazadlový prostor o další litry, které přijdou pro rodinku vhod.

Dejte tedy přednost aktivní dovolené před ležením u moře nebo u přehrady. Uděláte tak něco pro své zdraví a tělo.

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Komentáře i příkaz PING jsou v současné době vypnuty.

Komentáře nejsou povoleny.