Nenechte si zkazit dovolenou

holiday

Letní prázdniny jsou synonymem pro masové opouštění svých domovů z důvodů rekreace u moře, na jachtě nebo na kole po jižní Moravě. Měly byste však pamatovat, že je potřeba uzavřít před odjezdem patřičné pojištění. Jak ušetřit a mít vše, co je třeba pojištěné se dozvíte dále.

Cestovní pojištění dnes uzavírá dalo by se říct kdekdo. Od pojišťoven a bankovních institucí až po samotné cestovní kanceláře. Přesto, že se tato položka může zdát oproti ceně dovolené malá i zde se dá ušetřit. Klasické pojištění lečebných výloh vychází v zemích Evropy na 15 Kč za den pobytu na dovolené. Úrazové je pak v  řádů korun do pěti za den.

Rozdíl bývá při extrémních sportech a jejich užívání si na dovolené. Tam částka o něco málo povyskočí.

10-ti denní dovolená v Chorvatsku, tak vyjde na pojištění 150Kč. To je vzhledem k jistotě, že budou veškeré náklady spojené s léčbou proplaceny, nic.

Nezapomeňte na havarijní pojištění a povinné ručení

Při cestě autem nejen na dovolenou je ze zákona mít uzavřené povinné ručení. Mnoho firem nabízí různé bonusy nebo slevy. Je tam třeba vybírat a zákonnou povinnost lze skutečně i doslova „za babku“.

Zajímavý přehled pojištění těchto druhů poskytne portál pojistisechytre.cz.

Únava za volantem nebo neukázněný řidič může snadno způsobit havárii, aby jste z toho vyšly nejen zdrávy, ale i s kapsami nepříliš prázdnými, je dobré mít havarijní pojištění. Protože nikdy nevíte a vědomí, že nepřijdete o střechu na hlavou, když se něco přihodí je, lepší než spoléhat na „mně se to nestane“.

To už může být pozdě. Aby u Vás nebylo pozdě, vyřiďte si včas pojištění a nechte si poradit, kde ušetřit přes pojistisechytre.cz.

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Komentáře i příkaz PING jsou v současné době vypnuty.

Komentáře nejsou povoleny.