Proč si koupit domácí pekárnu.

chleba

Domácí pekárny již nejsou na našem trhu nějakou novinkou, přesto stále existují váhaví, kteří netuší nač by měla být doma dobrá. Takže pro všechny ty, jež si myslí, že je to pouze nutnou potřebou pro všechny s nějakým nutričním problémem, či že v něm můžete upéct jedině chleba pofidérní kvality, musím říci, že tomu tak není. Pekárna má mnohem širší a praktičtější využití, než by se vám možná zdálo. Domácí pekárna by neměla chybět v žádné domácnosti, kdy si moderní žena chce usnadnit a urychlit svou práci, avšak stále touží po kvalitních a domovem vonících koláčích, chlebu a jiném pečivu, jaké pekly naše babičky.

Více, či méně než deset důvodů, proč si koupit pekárnu

 • pečivo upečené doma vás vyjde mnohem levněji, než koupené v obchodě. Pokud budete péct chleba podle receptů a ne z prefabrikovaných směsí, tak vás domácí pečení bude stát rozhodně méně, než když si koupíte jeden takový loupák v obchodě.
 • Co se týče obav ze spotřeby energie, tak dejme tomu, že podle displeje na pekárně je doba programu například 3 hodiny a 30 minut, skutečný čas pečení je však pouze 51 minut, za což spotřebujete tak 0,3kW, což v přepočtu u 1kW za 3,28 vychází jedno pečení na 1,20 koruny.
 • Můžete v ní upéct cokoliv, tedy nejen chleba, ale i buchty, koláče, rohlíky, záviny a třeba dokonce i sekanou…
 • máte jistotu kvalitního výrobku, víte, co dané pečivo obsahuje, žádné konzervanty, chemikálie, barviva, tmavé a celozrnné pečivo je vskutku tmavé a celozrnné
 • většina pekáren má odložený start, takže si můžete pečení nastavit tak, abyste ráno vstali k čerstvému právě upečenému pečivu
 • pekárna zvládne vypracovat hladké a nadýchané těsto jako peřinka, čehož byste nijak jinak nedosáhli
 • je multifunkční, není pouze k pečení chleba, ale dokáže i míchat těsta, udělat rizoto, uvařit marmeládu a jiné…

Co vlastně taková pekárna dokáže?

Většina pekáren má několik programů k výběru.

Pokud zvolíte program jen na míchání a kynutí těsta, těsto pak dál zpracováváte ručně a pečete v troubě. Touto cestou připravíte například skvělé rohlíky, bagety, buchty, záviny, knedlíky, pizzy, bábovky a jiné.

Při volbě programu nejen na míchání a kynutí, vám těsto i upeče, tento program je využitelný nejen při pečení chleba, avšak také při pečení buchet, mazanců, bábovek a dalších dobrot.

Pekárna dokáže i věci o nichž bychom si mysleli, že nikdy v pekárně vzniknout nemohou, kupříkladu sekaná, pečené brambory anebo guláš.

Taková domácí pekárna tedy doopravdy dokáže mnoho. Ovládání je velmi snadné, ušetříte si práci nezašpiníte si tolik nádobí, je snadné na přípravu, kterou vskutku zvládne i malé dítě. Prostě stačí dát dovnitř potřebné ingredience a zmáčknout patřičný knoflík.

Co se týče receptů i zde je snadná pomoc, stačí do vyhledávače zadat recepty na domácí pekárnu a vyskočí vám spousta odkazů na více než 1500 zajímavých a chutných receptů.

zdroj fotek: 3X 123rf.com

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

6 reakcí na “Proč si koupit domácí pekárnu.”

 1. Pirlenka napsal:

  Domácí pekárnu mám a nedám na ní dopustit.

 2. Fejmy84 napsal:

  Protože je to nejlepší když si člověk smlsne po ránu an čerstvém chlebíčku.,..pěkně křupavém :-) mňam:-)

 3. Pirlenka napsal:

  Přesně tak. Kromě chleba v něm dělám i bábovku – tu miluje můj muž…nebo připravuji kynutá těsta, na to je také super.

 4. Danulka napsal:

  Již delší dobu jsem koketovala s koupí domácí pekárny. Tento článek mi natolik zaujal, že jsem odešla od počítače – odjela a pekárnu koupila. Nyní přečtu návod a hned se pustím do pečení chleba. Jen se mi zdá doba 3 hodin trochu dlouhá, ale co naděláme.

 5. Pirlenka napsal:

  tak to byl opravdu inspirativní článek ;-)
  Jinak pekárna má i krátký program na chleba, ale to není ono, nestihne tak nakynout ;-) Raději si počkat nebo si nastavit, aby byl upečený ráno ke snídani. To je dobrota.

 6. pegonela napsal:

  Miluji chlebíček s hodně semínky.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.