Víte, jak zabránit presbyopii?

7110195_s

Mít dobré oči není jen tak, za některými očními vadami stojí genetická predispozice, za jinými hormonální změny a za dalšími věk, či životní styl. Problémy se zrakem, které potkávají nejčastěji lidi po čtyřicítce, se říká presbyopie a jsou typickým příznakem stárnutí.

 

Co je presbyopie

Začíná to nenápadně, ruce se vám neustále prodlužují a prodlužují, až jednoho dne prostě nestačí – nevidíte na blízko. Při normální funkci se vám v oku při sledování blízkých předmětů čočka přirozeně zakřivuje podle momentální potřeby. S přibývajícím věkem však dochází k jejímu opotřebení, a tak již tato činnost neprobíhá tak, jak má.

Presbyopie, česky také vetchozrakost (tento výraz se však u nás již dá se říct neužívá), se čím dál více dotýká mladších a mladších lidí. Proč tomu tak je? Presbyopie je jedinou oční vadou, která vzniká v závislosti na degeneraci čočky a očních svalů, které oční čočku obsluhují. Doba, kdy k tomu dojde je značně individuální. V současné době, kdy žijeme ne zrovna ideálním životním stylem s nedostatkem pohybu, s vysokým využíváním umělého světla, častému sledování televize a pc monitoru, dochází ke značnému přetěžování očních svalů. Oči jsou dá se říct neustále zaostřeny na blízký pohled, a to se samozřejmě musí nějak negativně odrazit. Svůj příděl má i špatná a nevyvážená strava, která má špatný vliv na povrch čočky a dlouhodobý stres. Trápí vás presbyopie a hledáte jaké máte další možnosti?

Jak zvládnout život s presbyopií

K největším výkyvům v kvalitě zraku s touto vadou dochází obvykle mezi 45 – 60 rokem. Po šedesátce se obvykle vada ustálí a zrak se již nezhoršuje. Jenomže, co s ním? Jistým řešením jsou dozajista brýle, či laserová operace, ale my známe i lepší řešení. Víte však, že špatnému vidění z důvodu opotřebení můžete zcela zabránit?

Zlepšení zraku můžete přitom dosáhnout několika způsoby:

  • speciálním cvičením svých očí, což vede ke stimulaci zaostřování
  • s kvalitní výživou pro váš zrak, sestavenou speciálně pro tento problém
  • léčením zvukem

Pokud byste se chtěli dozvědět více, zkuste navštívit speciální web: www.dobreoci.cz, který se touto problematikou zabývá a jež nabízí celou řadu informací, rad i produktů. Registrace na tomto portále je zcela zdarma a máte zde možnost zjistit více, co potřebujete, aby vaše oči sloužily lépe než doposud. K dispozici je zdarma zrakový test a MP3 nahrávka pro relaxaci zraku.

 

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

2 reakce na “Víte, jak zabránit presbyopii?”

  1. Nicol napsal:

    Tímhle určitě trpí moje máma. Sice se tomu brání a nechce si to přiznat, ale má veškeré příznaky. Cvičí oční jógu, ale nepravidelně a moc jí to nepomáhá…:-(

  2. pegonela napsal:

    Řekla bych, že tyto problémy má většina starších lidí. Můj taťka taky kupuje salámy, doma s lupou si přečte, že v nich je drůbež, kterou nejí, a odnáší je k nám.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.