Zánět močového měchýře

1204662_teapot_teabags_and_roses

V dnešní době, téměř každá druhá žena zažila zánět močového měchýře. Což je velmi nepříjemnou záležitostí. Původcem zánětů, mohou být bakterie, viry, nebo plísně.

Zánět se projevuje palčivou bolestí, krví v moči a zvýšenou potřebou návštěvy toalet. První kroky pacienta směřují k praktickému lékaři, ten udělá základní rozbor moči a většinou naordinuje klid na lůžku, antibiotika a zvýšený příjem tekutin a to zejména vody a urologického čaje.Čím dál více, ale přibývá případů, kdy se malý zánět rozšíří do zánětu chronického a ten už není tak jednoduché léčit.

Je potřebná návštěva urologa a k tomu náležící vyšetření. Mnozí tvrdí, že zánětům močové měchýře je možné předcházet. Při prvních příznacích je důležité opravdu přijímat dostatek tekutin, oblast ledvin a močového měchýře udržovat v teple (v některých případech, i terapie chladu je účinnou), vyloučit alkohol, cigarety, příliš slaná, ostrá, ale i sladká jídla, vyhnout se kávě a citrusovým plodům.

Účinná je také lichořeřišnice. Důležitým faktorem je i zvýšená hygiena. Zejména po pohlavním styku se doporučuje vyčůrat a ihned umýt, ale bez použití mýdel, ty totiž umyjí i tak zvaně dobré bakterie, které brání vstupu těch opačných. Jsou vhodné preparáty z brusinek a probiotika, či laktobacily, které upravují naší mikroflóru i imunitní systém. Na trhu je řada homeopatických přípravků, zaměřených přímo na tuto problematiku.

Lze vyzkoušet bylinky a to buď ve formě čaje, nebo koupele. Důležitou roli také sehrává sexuální partner, pokud jsou záněty neústupné, je doporučeno i vyšetření Vašeho protějšku. Sex je zdravý a prospěšný, ne příliš často, ale ani moc málo, nejlépe tak, aby se sliznice prokrvovaly, jak mají.

Bohužel i v dnešní době se boj proti chronickým zánětům nedá vždy vyhrát. Doktoři jsou často bez radní, bolesti se stupňují a to i za léčby těmi nejsilnějšími antibiotiky. Ženy jsou na velice silných prášcích od bolesti a také lécích na spaní, což jim často znemožňuje žít normálním plnohodnotným životem. Jednou z posledních možností je tedy tradiční čínská medicína, která k problémům přistupuje poněkud jinak, komplexněji a proto je to momentálně jedna z posledních nadějí na uzdravení, když nám opravdu už nic jiného nezabírá.  Nezbývá než popřát hodně štěstí a mnoho úspěchů v léčbě.

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

3 reakce na “Zánět močového měchýře”

  1. beatka napsal:

    taky trpím záněty močového měchýře, zabírají mi pouze antibiotika, když je to ovšem častěji, nechce se mi je pořád užívat, hned se zkusím podívat na tu čínskou medicínu

  2. bazze napsal:

    Moje mamka měla stejné problémy, lichořeřišnice ani brusinky nezabíraly, jen antibiotika, ale po roce častého užívání skončila na operačním sále.

  3. Nicol napsal:

    Článek jsem napsala podle skutečnosti a to z mého vlastního života, opravdu už jsem vyzkoušela vše a jsem na konci dlouhé cesty léčebných postupů, jelikož dál už není kam jít ani co vyzkoušet…. ležela jsem v nemocnici , operovali mě, vyšetřili mne od hlavy až k patě, tak říkajíc a stále nepřišli na příčinu problémů, dle názorů i ostatních, ale nejsem v tomhle sama…. Zabývám se teď čínskou medicínou a doufám, že to bude mít úspěch…. :)

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.