Zapoměňte na klasické nože! Jsou tu keramické

Doby, kdy se musel nůž brousit každý týden, aby nakrájel chléb či rajčata bez „zmuchlaní“ jsou díky keramickým nožům pryč. Zbystřit by měly i hospodyňky, které fandí zdravé stravě.

Zdravá strava je hitem dnešní doby. Základem není jen celozrné pečivo, čerstvá zelenina nebo netučné výrobky, ale je zapotřebí i kvalitní nůž. Klasické nože s kovovou čepelí mohou zanechávat na potravině drobné pozůstatky ostří. Výhodou keramických nožů je, že se nemá co uvolňovat. Velkým plusem u keramických nožů je fakt, že ovoce či zelenina po nakrájení hned tam nehnědnou. U klasických je vidět změna stavu zachvilku. Tento jev je údajně způsoben vytvořením elektrického pole mezi kovovou čepelí a vodivou části zeleniny (dužinou), pole nabourá strukturu a ovoce začne hnědnout.

Ostří keramických nožů bývá dlouho ve stavu jako za „novoty“. Uvadí se až 3 roky. Kvalita krájení je o mnoho vyšší než u levných kovových nožů. Proto se vyplatí obětovat cenu, kterou stojí keramický nůž, aby se nemusel každý měsíc kupovat nový nůž, to by se pak prodražilo.

Nevýhodou keramických nožů je křehkost čepele, dávat pozor na pády. Nesekejte s ním ani kosti. Zbrousit nůž lze i za domácích podmínek, ale není to vhodné, raději zašlete nůž výrobci, který vrátí noži původní ostří.

Rozhodli jste se pro keramický nůž? Skvělé, čeká na Vás roky kvalitního vaření, kterému jistě nůž pomůže.

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Můžete přeskočit na konec komentářů a zanechat reakci. Příkaz PING není nyní povolen.

Napsat komentář

Chci dostávat informace o nových reakcích prostřednictvím e-mailu.